MŚ: Bartosz Jurecki najlepszym obrotowym turnieju! Oto najlepsza drużyna mistrzostw!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Jurecki został wybrany do drużyny gwiazd katarskiego turnieju! Polski obrotowy znalazł się w doborowym towarzystwie. Tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw otrzymał Thierry Omeyer.

Bramkarz: Thierry Omeyer (Francja)

Genialny turniej golkipera mistrzów świata, który był bohaterem poszczególnych pojedynków Francuzów. Największy wkład w sukces Trójkolorowych miał podczas półfinałowej potyczki z Hiszpanami. Mimo 37 lat pokazał się z doskonałej strony. To w dużej mierze dzięki jego interwencjom zespół z Europy nie przegrał żadnego pojedynku podczas turnieju. Bronił ze skutecznością 37 procent, a we wszystkich 9 meczach zanotował aż 105 udanych interwencji!

Lewoskrzydłowy: Valero Rivera (Hiszpania)

Jedyny przedstawiciel byłych już mistrzów świata w drużynie gwiazd. Najskuteczniejszy i najlepszy strzelec Hiszpanów. W całych mistrzostwach pomylił się tylko w 11 rzutach. Bramkarzy pokonał 47 razy (82 proc. skuteczności!). Był również bardzo efektywny przy egzekwowaniu rzutów karnych. Nie cieszył się jedynie po egzekucji 3 z 20 "siódemek".

Lewy rozgrywający: Rafael Capote (Katar)

Obok tytułu najlepszego lewego rozgrywającego Capote mógłby otrzymać również statuetkę dla największego objawienia turnieju. Pochodzący z Kuby szczypiornista doskonale odnalazł się w drużynie Kataru. Imponował rzutami z drugiej linii, które pogrążyły również Polaków. Obok Zarko Markovicia jeden z najważniejszych filarów zespołu z Azji, bez którego nie można byłoby myśleć o medalu mistrzostw świata. Autor 48 bramek dla wicemistrzów świata (62 proc. skuteczności).

Środkowy rozgrywający: Nikola Karabatić (Francja)

Lider najlepszej drużyny globu potwierdził swoją klasę podczas kolejnej wielkiej imprezy i poprowadził Francuzów do triumfu. Podczas całego turnieju nie imponował skutecznością (33/56, 59 proc. skuteczności), jednak pewnie dowodził atakami swojej drużyny. Oprócz goli na turnieju zanotował 26 podań otwierających drogę do zdobycia bramki w turnieju.

Prawy rozgrywający: Zarko Marković (Katar)

Wicekról strzelców i podpora reprezentacji gospodarzy. Zdecydowanie najczęściej rzucający gracz tej imprezy, który próbował zdobyć bramkę aż 127 razy (blisko 15 rzutów na mecz). Ta sztuka udała mu się 67-krotnie. W ważnych momentach Katarczycy mogli liczyć na swojego lidera, który nie bał się brać odpowiedzialności na swoje barki. Potrafił również dostrzec lepiej ustawionych kolegów, co potwierdza 26 asyst na jego koncie.

Prawoskrzydłowy: Dragan Gajić (Słowenia)

Jedyny przedstawiciel zespołów, które nie walczyły o medale, jednak trudno pominąć króla strzelców całej imprezy. Gajić imponował formą od pierwszego występu Słoweńców na turnieju. Skuteczny zarówno w ataku pozycyjnym, jak i kontratakach czy podczas wykonywania rzutów karnych. Najlepszy strzelec mistrzostw zapisał na swoim koncie 71 udanych akcji.

Obrotowy: Bartosz Jurecki (Polska)

Piękne ukoronowanie występu Biało-Czerwonych na turnieju. Bartosz Jurecki od lat jest filarem polskiego zespołu i nie zawodził również w najtrudniejszych momentach Polaków podczas turnieju w Katarze. Przerwał monopol Julena Aguinagalde na zdobywanie tego wyróżnienia na kolejnych mistrzowskich imprezach. Popularny "Szreku" był najlepiej punktującym spośród wszystkich obrotowych na mistrzostwach. Jego 33. bramki pozwoliły mu uplasować się na 16. miejscu klasyfikacji strzelców. Był zdecydowanie najskuteczniejszym graczem na tej pozycji. Podczas turnieju spudłował tylko 8 razy. Trzykrotnie z linii siedmiu metrów oraz 5-krotnie z gry.

MVP turnieju Thierry Omeyer (Francja)

Źródło artykułu: