PZP: Sukces mistrzyń Polski! - relacja z meczu Randers HK - MKS Selgros Lublin

MKS Selgros Lublin niespodziewanie rozgromił duński Randers HK w pierwszym meczu 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów! Mistrzynie Polski wywalczyły ogromną zaliczkę przed rewanżem.

Miłosz Marek
Lublinianki nie były faworytkami spotkania w Danii. W pamięci kibiców gospodarzy była drużyna, która kilka sezonów temu przegrała na boisku w Randers różnicą 10 trafień. Po kolejnym przyjeździe Polek pozostanie zupełnie inne wrażenie. Miejscowi fani opuszczali halę jeszcze przed końcową syreną, widząc nieporadność swoich ulubienic.
Mistrzynie Polski ogromny krok w stronę zwycięstwa wykonały już w pierwszej połowie pojedynku. Już po dwudziestu minutach na tablicy świetlnej widniał rezultat 10:4 na korzyść przyjezdnych! Ogromny wkład w ten wynik miała Ekaterina Dzhukeva. Bramkarka MKS-u rozegrała wspaniałe zawody, o czym świadczy ofensywny dorobek rywalek.

Po dobrym początku MKS złapał małą zadyszkę. W pozostałych 10 minutach przed przerwą zdołał dorzucić tylko jedno trafienie. Po golu Alesii Mihdaliovej podopieczne Sabiny Włodek wygrywały 11:7. Ostatecznie do szatni schodziły z zaliczką o jedną bramkę mniejszą.

Ostatnie minuty przed zmianą stron mogły wywołać lekki niepokój pośród lubelskich kibiców. Wydawało się, że Randers łapie odpowiedni rytm i w kolejnych akcjach będzie zdecydowanie groźniejszym przeciwnikiem. Tak się jednak nie stało, bowiem gospodynie ponownie ogarnęła strzelecka niemoc. W tym czasie Polki ponownie powiększyły swoją przewagę do 6 goli (14:8).

Trener gospodyń próbował pomóc swoim zawodniczkom zmieniając bramkarkę na dodatkową szczypiornistkę w polu, jednak na niewiele się to zdawało. Sędziowie znacznie częściej na dwie minuty kary odsyłali zawodniczki MKS-u, jednak te w osłabieniu... dodatkowo powiększały swoją przewagę. Niezawodna w drugiej połowie była Jessica Quintino, która znalazła sposób na bramkarkę rywalek i bezlitośnie wykorzystywała kolejne akcje.

Kiedy hala w Randers powoli pustoszała, MKS dobił faworyzowane gospodynie, które kompletnie pogubiły się w końcówce. Swoje bramki dołożyły Małgorzata RolaMarta Gęga oraz Kristina Repelewska. Lublinianki wypracowały sobie aż 9-bramkową przewagę przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień w hali Globus. Tylko prawdziwa katastrofa może odebrać im grę w ćwierćfinale Pucharu Zdobywców Pucharów.

Randers HK - MKS Selgros Lublin 18:27 (8:11)

Randers HK: Vojcic, Lundsby - Westberg 4, Gosse 3, Hojlund 3, Jonsdottir 2, Andersen 2, Johansen 2, Cuardado Dehesa 1, Heindahl 1, Schumacher, Christiansen, Dragenberg, Svangaard.