Licealiści postraszyli lidera - relacja z meczu SMS ZPRP Gdańsk - KPR Borodino Legionowo

SMS ZPRP Gdańsk przegrał we Władysławowie z liderem tabeli, KPR-em Borodino Legionowo 24:29. Licealiści w pierwszej części spotkania prowadzili już różnicą czterech bramek!

Michał Gałęzewski
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był KPR Borodino Legionowo. Podopieczni Roberta Lisa są liderem tabeli grupy A I ligi, a SMS ZPRP Gdańsk znajduje się w dolnej części tabeli. W ostatnim czasie licealiści potrafili jednak wysoko pokonać Vetrex Sokół Kościerzyna i również teraz pokazali, że mogą walczyć jak równy z równym z faworytem.
Pierwsze dwie bramki zdobyli co prawda najskuteczniejsi zawodnicy KPR-u Borodino w tym meczu - Paweł Gawęcki i Kamil Ciok, jednak podopieczni Marcina Pilcha bardzo szybko wyrównali, a po rzucie Arkadiusza Moryty wyszli na prowadzenie. Później dobrą dyspozycję strzelecką zaprezentował Maciej Majdziński i po jego bramce, w 18. minucie było już 9:5 dla SMS-u ZPRP Gdańsk!

Faworyci z Legionowa nie poddali się i szybko zaczęli odrabiać straty. Pod koniec pierwszej połowy doprowadzili do remisu, ale kolejne dwie bramki zdobyli gdańszczanie. W ostatnich trzech minutach trzykrotnie rzucali bramki rywalom i wygrali I połowę 14:13.

Po zmianie stron mecz przez długi czas był bardzo wyrównany. Obie ekipy grały dobrze w obronie, a jeszcze na jedenaście minut przed końcem, po rzucie Majdzińskiego na tablicy wyników widniał rezultat 20:22. W końcówce wyszło jednak doświadczenie zespołu z Mazowsza, który ostatecznie zwyciężył różnicą pięciu trafień.

Mimo porażki, Marcin Pilch był zadowolony z postawy swojej drużyny. - Mecz mógł się podobać. Podjęliśmy walkę, a liczyła się przede wszystkim obrona. W pierwszej połowie nawet prowadziliśmy, ale z biegiem czasu zaczęło nam brakować zdrowia. KPR Borodino to doświadczony zespół, którego zawodnicy są mocno zbudowani. Zabrakło zmienników, ale i tak możemy być zadowoleni z gry w obronie. Znów z faworyzowanym rywalem straciliśmy mniej, niż 30 bramek - skomentował trener.

SMS ZPRP Gdańsk - KPR Borodino Legionowo 24:29 (13:14)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot - Moryto 8, Majdziński 6, Kowalczyk 4, Pawłowski 2, Pietruszko 1, Kawka 1, Skwierawski 1, Bekisz 1 oraz Orzechowski, Brukwicki, Szała.
Kary: 0 min.
Karne: 2/2.

KPR Borodino: Krekora, Ner - Gawęcki 9, Ciok 9, Dzieniszewski 3, Kasprzak 2, Kuśmierczyk 2, Brinovec 2, Wuszter 1, Wolski 1 oraz Suliński, Bulej.
Kary: 8 min.
Karne: 3/5.

Kary: SMS ZPRP - 0 min., KPR Borodino - 8 min. (Kasprzak 4 min., Wuszter 2 min., Ciok 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).