Vistal rozstrzelał Piotrcovię w I połowie - relacja z meczu Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Vistal Gdynia pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 34:28. Zawodniczki znad morza w pierwszej połowie rzuciły aż 22 bramki. Po zmianie stron, mecz był już bardziej wyrównany.

Michał Gałęzewski
W tym roku szczypiornistki Vistalu są niezwykle skuteczne na swoim parkiecie. W trzech dotychczasowych meczach w Gdyni zdobywały odpowiednio 35, 37 i 41 bramek, a w ostatnim spotkaniu pokonały w Szczecinie SPR Pogoń Balticę. Piotrkowianki przed tym spotkaniem zajmowały jedenaste miejsce w lidze i ich wygrana na parkiecie wiceliderek byłaby sporą sensacją.
Już pierwsze minuty pokazały, że zespołowi prowadzonemu przez Sławomira Kamińskiego będzie niezwykle ciężko o niespodziankę. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, gdynianki od pierwszych minut zaczęły kanonadę strzelecką, a po jedenastu minutach, gdy bramkę rzuciła Patrycja Kulwińska, było już 9:3 dla Vistalu!

Później przez chwilę piotrkowianki wróciły do gry i po tym, jak w piętnastej minucie Monika Kopertowska pokonała Weronikę Kordowiecką, na tablicy wyników widniał rezultat 11:7. W ciągu kolejnych pięciu minut, Vistal rzucił jednak aż siedem bramek i Iwona Niedźwiedź doprowadziła do wyniku 18:7!

Vistal rzucał bramki średnio niemal co minutę. Ta znakomita skuteczność nie trwała jednak do końca. Już od 21 minuty mecz się wyrównał, a po pierwszej połowie gdynianki prowadziły 22:13. Po zmianie stron świetną skutecznością popisała się Aleksandra Zych, która w krótkim czasie rzuciła pięć bramek.

Zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego nie położyły się jednak przed faworytkami i nawet starały się mniejszać straty. Dobrze karne wykonywała Stefka Agova, a w ciągu ostatnich siedmiu minut to piotrkowianki rzuciły cztery bramki, tracąc tylko jedną. Ostatecznie mecz zakończył się jednak wynikiem 34:28 i dwa punkty zostały w Gdyni.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:28 (22:13)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Pawłowska 6, Zych 5, Kobylińska 5, Gutkowska 3, Łabuda 3, Niedźwiedź 3, Galińska 3, Kulwińska 2, Kłusewicz 2, Janiszewska 2 oraz Dorsz.