Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Prezydent odznaczył szczypiornistów. "Ten brąz ma smak srebra, a nawet złota"

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył polskim szczypiornistom odznaczenia państwowe. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele całego środowiska piłki ręcznej.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Biało-Czerwoni w Pałacu Prezydenckim stawili się niemalże w komplecie. Obowiązki klubowe w domu zatrzymały jedynie Piotra Wyszomirskiego, Bartosza Jureckiego oraz Andrzeja Rojewskiego. Swoich oznaczeń doczekali się zarówno sami zawodnicy, jak i członkowie sztabu szkoleniowego oraz medycznego.
- Chciałbym podziękować za wzruszenia i poczucie sukcesu. Sportowego oraz narodowego. Dziękuję za emocje i za poczucie współuczestniczenia w sukcesie także przez resztę polskiego społeczeństwa. Wszyscy temu towarzyszyliśmy i mieliśmy ogromną satysfakcję ze wspierania waszej walki o złoto - oznajmił prezydent Bronisław Komorowski.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski odebrali Jerzy Buczak, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Sławomir Szmal oraz Krzysztof Lijewski. Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Michael Biegler. Srebrnymi Krzyżami Zasługi nagrodzeni zostali Jacek Będzikowski, Piotr Chrapkowski, Michał Daszek, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz  Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski, Robert Orzechowski,Kamil Syprzak, Michał Szyba, Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Rafał Markowski, Krzysztof Rudomina, Brązowy Krzyż Zasługi przypadł zaś Łukaszowi Kalwie.

- Dziękuję za zaproszenie i w ramach rewanżu zapraszam pana prezydenta na nasze mecze podczas mistrzostw Europy w przyszłym roku. Siatkarzom przyniósł pan szczęście. Nam też jest to potrzebne - przyznał Szmal. - Ten brązowy medal ma dla nas smak co najmniej srebra, a może nawet złota, skoro zdobyliśmy go w tak trudnych okolicznościach - dodał prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

Wydarzenie miało też momenty wzruszające. Na uroczystość zaproszony został niewidomy kibic reprezentacji Polski, Tomasz Matczak. Po zakończeniu mistrzostw świata przesłał on do ZPRP list, który prezydent Komorowski przytoczył podczas spotkania z kadrowiczami.

- Nie wiem, jak wygląda Sławek Szmal. Nie wiem jak wygląda Michał Jurecki, ani Michał Szyba. Nie mam pojęcia, jak wygląda cała reszta drużyny, ale jestem każdemu wdzięczny za to, co mogłem przeżywać przed ostatnich kilkanaście dni - napisał Matczak. W ramach wdzięczności za poruszający tekst otrzymał on pamiątkowy szalik oraz piłkę z podpisami wszystkich kadrowiczów.

- Granie dla takich kibiców to przyjemność - nie krył Michał Szyba. - Takie rzeczy chwytają za serce. Czytając ten list, łezka się w oku zakręciła - uzupełnił Adam Wiśniewski.

Ceremonię z dalszych rzędów obserwowali przedstawiciele środowiska piłki ręcznej. W Pałacu Prezydenckim pojawili się działacze, prezesi, trenerzy, byli selekcjonerzy, trenerzy drużyn klubowych oraz przedstawiciele miast gospodarzy przyszłorocznego czempionatu. Pod koniec spotkania szacowne grono uzupełniła charakterystyczna maskotka mistrzostw Europy.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (107)
 • ALLEZ Charlie Zgłoś komentarz
  mylisz sie @tegu4et5ujrtuj, potrafi sie wyslowic i bez kartki. Nie myl przemowien z przemowami. Ale jak nie ogladasz to nie wiesz. Bardzo dobrze sie stalo, ze najwazniejszy urzad w panstwie
  Czytaj całość
  czyli Prezydent RP docenił polskich sportowcow. Te zdobyte medale mistrzostw Swiata sa bardzo wazne dla wizerunku nie tylko polskiego sportu ale i Polski. btw: piekny gest z tym odnaczeniem dla niewidoomego kibica
  • tegu4et5ujrtuj Zgłoś komentarz
   czy pan bronislaw "czytam z kartki" komorowski znowu czytal z kartki?
   • pablo80 Zgłoś komentarz
    @Wercia No ja chcialem byc zaproszony by mu pokazac jak zachowuje sie gentelmen :D
    • pablo80 Zgłoś komentarz
     @Wercia No ja chcialem byc zaproszony by mu pokazac jak zachowuje sie gentelmen :D
     • pablo80 Zgłoś komentarz
      Gazek, nic nie poradze, dzisiaj Blacki ma zly dzien i lepiej nie wchodzic jej w droge. P.S. Prezydent to ma super fuche. Ciekwe czy kiedys mnie zaprosi?!
      • pablo80 Zgłoś komentarz
       Gazek, nic nie poradze, dzisiaj Blacki ma zly dzien i lepiej nie wchodzic jej w droge. P.S. Prezydent to ma super fuche. Ciekwe czy kiedys mnie zaprosi?!
       • onereds Zgłoś komentarz
        Panowie PORTAL SPORTOWY !! jakbyście mogli sobie popisać na tematy polityczne gdzie indziej bo się rzygać chce od tej polityki jeszcze w sporcie w dodatku.
        • jaco65 Zgłoś komentarz
         Dodam, że kwotę wolną od podatku mamy praktycznie najniższą w Europie i od lat stoi w miejscu, bo rząd blokuje wszystkie próby jej podniesienia. Nie będą nawet wymieniał takich krajów
         Czytaj całość
         jak Wielka Brytania (56 tys zł), Hiszpania (74 tys zł), Francja (24 tys zł), Belgia (36 tys zł), Niemcy (34 tys zł), ale wystarczy popatrzeć na Chorwację gdzie zarabiają podobnie jak my a kwota wolna od podatku wynosi tam 14,3 tys zł. W Grecji 21 tys zł, Słowacja (16,7 tys zł)... W Polsce 3,1 tys zł i stoi w miejscu od lat. Co tam Europa, spójrzmy na inne "potęgi gospodarcze" jak na przykład Botswana (12,9 tys zł), Namibia (12,1 tys zł) a nawet Tanzania (4 tys zł) i Zambia (3,6 tys zł). Zerkając na inny kontynent, w Kolumbii (Ameryka Południowa) była to kwota 45,1 tys zł. Przypomnę jeszcze raz, że kwota wolna od podatku wynosi w Polsce 3091 zł! Polacy mają być niewolnikami we własnym kraju. Tania siła robocza i rynek zbytu dla zagranicznych koncernów. Witamy w III RP znanej także "Zieloną Wyspą". Ale co tam... "przynajmniej PIS nie rządzi". Pozdrawiam
         • Borysek ROW Zgłoś komentarz
          Kto mnie zaobserwuje???
          • Borysek ROW Zgłoś komentarz
           Kto mnie zaobserwuje???
           • Apator Fan Zgłoś komentarz
            Mało minusów.Dawać więcej :D :D:D
            • Apator Fan Zgłoś komentarz
             Minusujcie.Tyle Wam zostało.On i tak znowu wygra buhahahahahhaahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaahhahahahahahahahaha :D
             • Norb1 Zgłoś komentarz
              Ten Pan tylko do tego się nadaje. Ciekawe czy czytał z kartki. Na szczęście przypuszczam, że to ostatnie takie spotkanie, człowieka z ciekawą historią...
              Zobacz więcej komentarzy (13)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×