I liga mężczyzn gr. B: KSSPR Końskie obronił podium (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z I ligi rozegrali część spotkań 17. kolejki. W najciekawszym pojedynku grupy B KSSPR Końskie pokonał na wyjeździe Olimp Grodków.
Sławomir Bromboszcz

W meczu na szczycie piłkarze ręczni Olimpu Grodków zmierzyli się z KSSPR-em Końskie. Spotkanie, którego stawką był fotel wicelidera rozgrywek dostarczyło ogromnych emocji i obfitowało w zwroty akcji. Po pierwszej połowie bliżsi zwycięstwa byli gracze z Grodkowa, którzy prowadzili trzema bramki. Po przerwie inicjatywa należała do zawodników z Końskich, którzy po pasjonującej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoja korzyść.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Ostrowcu Św., gdzie miejscowe KSZO musiało uznać wyższość Ostrovii Ostrów Wlkp. Zespół prowadzony przez Aleksandra Malinowskiego w ostatnim czasie prezentował się dobrze, jednak w sobotę nie zdołał dopisać do swojego konta kolejnych punktów. KSZO w 40 minucie prowadziło 27:22, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło porażką.

Do spotkania niezwykle ważnego dla układu dolnej części tabeli doszło w Zielonej Górze, gdzie o "cztery" punkty walczyli beniaminkowie. Po raz drugi w tym sezonie szczypiorniści MTS-u Chrzanów pokonali Akademików i zrobili malutki kroczek w kierunku utrzymania. Emocji nie zabrakło także w Świdnicy, gdzie miejscowy ŚKPR musiał uznać wyższość Czuwaju Przemyśl. Goście przez całe spotkanie posiadali inicjatywę, jednak w końcówce Szare Wilki mogły wydrzeć rywalom zwycięstwo. Tak się jednak nie stało.

Najmniejszych kłopotów z powiększeniem swojej zdobyczy punktowej nie miał lider rozgrywek - PE Gwardia Opole, który pokonał u siebie Viret CMC Zawiercie. Zespół prowadzony przez Mariusza Szczygła znalazł się w fatalnej sytuacji. W tym roku zawiercianie nie zdołali jeszcze wywalczyć punktów. W kolejnych meczach zawodnicy Viretu będą grali z nożem na gardle.