Dwa punkty zostały w Lublinie - relacja z meczu MKS AZS UMCS Lublin - Sparta Oborniki

MKS AZS UMCS Lublin zgodnie z oczekiwaniami, pokonał Spartę Oborniki 29:24. To już dwunasta porażka z rzędu zespołu z Wielkopolski, który zmierza w kierunku II ligi.

Michał Gałęzewski
MKS AZS UMCS Lublin po przerwie przegrał dwa mecze - z drużynami z Kielc oraz Kościerzyny. Podopieczne Izabeli Puchacz spadły na miejsce grożące spadkiem z I ligi kobiet i w meczu ze Spartą Oborniki, mającą na swoim koncie serię porażek lublinianki interesowało tylko zwycięstwo.
W pierwszych minutach wszystko szło po myśli lublinianek, które bardzo szybko wyszły na czterobramkową przewagę i po rzucie Patrycji Szyszkowskiej, prowadziły już 6:2. Podopieczne Tomasza Konitza się jednak nie poddawały i po czternastu minutach, gdy skuteczny rzut oddała Anna Żołyniak, było już tylko 9:7.

Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie potrafił zbudować przewagi i ostatecznie na przerwę lublinianki i oborniczanki schodziły przy wyniku 18:15. Po zmianie stron lepiej sobie jednak radziły gospodynie. Skuteczna była zdobywczyni dziewięciu bramek w całym spotkaniu - Weronika Zarzycka, a na sześć minut przed końcem po rzucie Jagody Lasek, było już 28:19.

W samej końcówce zawodniczki Sparty Oborniki zmniejszyły stratę, jednak nie miały już czasu na odmienienie losów meczu. Ostatecznie MKS AZS UMCS Lublin wygrał 29:24, zdobywając niezwykle cenne punkty do ligowej tabeli.

MKS AZS UMCS Lublin - Sparta Oborniki 29:24 (18:15)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Zarzycka 9, Lasek 6, Charzyńska 5, Markowicz 4, Pękalska 2, Szyszkowska 2, Tatara 1 oraz Jarosz, Juć, Kucharczyk, Wojdyło.
Kary: 8 min.
Karne: 0/0.

Sparta: Niezgodzka - Niedzielska 5, Gładecka 4, Żołyniak 4, Filoda 3, Łakomy 2, Wasiak 2, Racka 2, Kaszkowiak 1, Zwolińska 1 oraz Durka.
Kary: 4 min.
Karne: 2/4.

Kary: MKS AZS UMCS - 8 min. (Charzyńska 4 min., Jarosz 2 min., Lasek 2 min.), Sparta - 4 min. (Filoda 2 min., Gładecka 2 min.).
Sędziowie: Słowiński, Skwarek (Warszawa).