Malborska tragedia - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Warszawianka Warszawa

Prawdziwą sensację sprawili w Malborku szczypiorniści Warszawianki. Polski Cukier Pomezania przegrał z zespołem ze stolicy 28:29 mimo dogodnej szansy na zwycięstwo.

Michał Gałęzewski
Sytuacja w tabeli zespołów z Malborka i z Warszawy była przed sobotnim spotkaniem zgoła odmienna. Warszawianka miała na swoim koncie piętnaście punktów, a Polski Cukier Pomezania wyprzedzała ją aż o dwanaście oczek! W pierwszym spotkaniu obu drużyn, sensacyjnie zwyciężyli zawodnicy ze stolicy.
Początek spotkania nie zapowiadał niespodzianki. Podopieczni Igora Stankiewicza po wymianie ciosów, od 14 do 18 minuty rzucili pięć bramek tracąc tylko jedną i po rzucie Mateusza Wiaka, który sezon rozpoczynał w Warszawiance, Polski Cukier Pomezania prowadziła już 11:7. Duża w tym zasługa Łukasza Cieślaka, który do 16 minuty rzucił już pięć bramek.

Później jednak grający w przetrzebionym kontuzjami składzie szczypiorniści z Warszawy wzięli się za odrabianie strat. Dzięki konsekwentnej grze, na trzy minuty przed przerwą Łukasz Kolczyński rzucił bramkę na 13:14! Ostatecznie na drugą połowę obie ekipy schodziły przy rezultacie 15:15.

W decydującej części spotkania, szczypiorniści obu drużyn grali falami. Po dwunastu minutach drugiej połowy, Polski Cukier Pomezania wyszła na trzybramkową przewagę. Później jednak gospodarze z Malborka ponownie zawodzili. Skorzystali z tego szczypiorniści Warszawianki i po bramce Szymona Płodowskiego, na siedem minut przed końcem warszawianie prowadzili 25:23.

Cztery kolejne bramki rzucili gospodarze, wychodząc na prowadzenie 27:25. W końcówce zimną krew zachowali zawodnicy z Warszawy. Na pół minuty przed końcem, bramkę na wagę zwycięstwa rzucił Kolczyński. - Mogę przeprosić wszystkich kibiców, którzy przybyli do hali za postawę, którą zaprezentowaliśmy - komentował po meczu Igor Stankiewicz.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Warszawianka Warszawa 28:29 (15:15)

Polski Cukier Pomezania: P.Kądziela, R.Kądziela - Cieślak 7, Potoczny 6, Wiak 3, Maluchnik 3, Cielątkowski 2, Boneczko 2, Dukszto 1, Baraniak 1 oraz Perwenis, Dawidowski.
Kary: 8 min.
Karne: 6/6.

Warszawianka: Kłos, Stolarski - Kolczyński 6, Sadowski 6, Płodowski 5, Kwiatkowski 4, Olęcki 2, Flisiak 2, Soja 2, Skorek 1, Łagowski 1.
Kary: 6 min.
Karne: 4/4.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 8 min. (Suwisz 2 min., Baraniak 2 min., Wiak 2 min., Boneczko 2 min.), Warszawianka - 6 min. (Płodowski 2 min., Olęcki 2 min., Soja 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).