LM: Orlen Wisła Płock - SG Flensburg-Handewitt na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Brawo Wisła! Brawo Nafciarze! Triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów poległ w Płocku! Wicemistrzowie Polski dzięki zwycięstwu zakończyli rywalizację w grupie na 3. miejscu!
Skomentuj 4
Zobacz więcej komentarzy (1)
To już koniec naszej relacji. Dziękujemy za wspólne emocje, a do dyskusji odsyłamy w komentarzach do relacji z meczu:
Skomentuj 0
Orlen Wisła Płock - SG Flensburg-Handewitt 31:29 KONIEEEEEEEEEEEC!!!!
Skomentuj 3
60 min. 31:28 - Trafia z drugiej linii Anders Eggert, ale szybko bramkę dla Wisły zdobywa też Ivan Nikcević! Sekundy do końca meczu, kibice w Orlen Arenie już świętują!
Skomentuj 2
59 min. 30:27 - Trafia Tiago Rocha!!! Wisła tego meczu już nie przegra!!!
Skomentuj 1
58 min. 29:27 - Trafił El Ahmar, już tylko dwie bramki przewagi Wisły... Niecałe dwie minuty do końca meczu.
Skomentuj 0
  • 57 min. 29:26 - Anders Zachariassen przelobował Wicharego, płocczanie natomiast nie wykorzystali swojej szansy. Trzy minuty do końca meczu, w posiadaniu piłki są goście.
    Skomentuj 0
    55 min. 29:25 - Mariusz Jurkiewicz i Wisła wraca na czterobramkowe prowadzenie! Czas dla trenera Vranjesa, jego gracze będą teraz kryć indywidualnie dwóch zawodników Wisły. Pięć minut do końca meczu.
    Skomentuj 0
    54 min. 28:25 - Aj, szkoda... Nafciarze popełnili dwa proste błędy, które zakończyły się łatwymi bramkami Johana Jakobssona i Hampusa Wanne. Pięć minut do końca meczu, Wisła ma trzy trafienia przewagi.
    Skomentuj 1
    53 min. 28:23 - Tak jest! Wisła mimo gry w przewadze zdobywa dwie bramki i powiększa przewagę! Cudowną bramkę zdobył Michał Daszek, a chwilę później dorobek Nafciarzy zwiększył Alexander Tioumentsev.
    Skomentuj 1
    52 min. 26:22 - Wisła utrzymuje czterobramkową przewagę, po tym jak na listę strzelców wpisał się Michał Daszek. Osiem minut do końca meczu, kara dla Zbigniewa Kwiatkowskiego.
    Skomentuj 2
    51 min. 25:21 - Trener Wisły Manolo Cadenas chce uspokoić poczynania swoich podopiecznych i prosi o czas.
    Skomentuj 1
    50 min. 25:21 - Uff, ileż emocji było w ostatnich sekundach na parkiecie Orlen Areny! Bramkę dla Wisły zdobył Mariusz Jurkiewicz, chwilę później kolejną interwencją popisał się Wichary, ale tym samym odpowiedział jego vis-a-vis, Mattias Andersson. Flensburg przeprowadził kontratak, który wykończył Bogdan Radivojević.
    Skomentuj 1
    49 min. 25:20 - Wiślacy grać teraz będą w osłabieniu przed dwie minuty. Flensburg ma jeszcze rzut karny - broni Marcin Wichary!!!
    Skomentuj 3
    48 min. 23:19 - Czerwona kartka dla Kamila Syprzaka! Obrotowy Wisły podczas jednej z interwencji w obronie uderzył rywala przypadkowo w twarz! Macedońscy sędziowie pokazali jednak Polakowi czerwoną kartkę!
    Skomentuj 4
    47 min. 23:19 - Zdołał wkręcić się na szósty metr Maika Machulla i mocnym rzutem pokonał Marcina Wicharego, płocczanie jednak zdołali wywalczyć rzut karny, który wykorzystał Tiago Rocha.
    Skomentuj 4
    45 min. 22:18 - Wisła grała przez ostatnie dwie minuty z przewagą jednego zawodnika, ale nie zdołała w tym czasie powiększyć prowadzenie. Najpierw Alexander Tioumentsev, a chwilę później Ivan Nikcević nie wykorzystali swoich okazji.
    Skomentuj 2
    44 min. 22:18 - Rośnie przewaga Wisły! Goście zgubili piłkę, Nafciarze zdołali wywalczyć rzut karny, a ten na bramkę zamienił Michał Daszek!
    Skomentuj 1
    43 min. 21:18 - Nareszcie zdołali odbić rzut rywali Nafciarze! Najpierw trafił dla Wisły Ivan Nikcević, chwilę później skuteczną interwencją popisał się Marcin Wichary, a do trzech bramek przewagę płocczan powiększył Angel Montoro! Czas dla Flensburga!
    Skomentuj 1
    41 min. 19:18 - Mariusz Jurkiewicz wykorzystał gapiostwo rywali i trafił ze środka rozegrania, ale niemal skopiował jego akcję Maik Machulla. Obie ekipy grają teraz bramka za bramkę.
    Skomentuj 0
    40 min. 18:17 - Angel Montoro! Piękna bramka hiszpańskiego rozgrywającego i Wisła ponownie wygrywa różnicą dwóch bramek! Aj, niestety szybko odpowiada Drasko Nenadić.
    Skomentuj 1
    39 min. 17:16 - Anders Zachariassen zmniejsza straty gości do jednej bramki. Wisła w ofensywie, Nafciarze długo rozgrywają swój atak, na razie nieskutecznie.
    Skomentuj 0
    38 min. 17:15 - Jest dzisiaj w gazie Kamil Syprzak! Kolejne trafienie 23-letniego polskiego obrotowego i Wisła wraca na dwubramkowe prowadzenie.
    Skomentuj 1
    36 min. 16:15 - Nieco chaosu wdarło się w poczynania obu ekip i pod jedną i druga bramką widzieliśmy nieskuteczne akcje. W kolejnej próbie trafili jednak goście, na listę strzelców wpisał się Drasko Nenadić.
    Skomentuj 0
    34 min. 16:14 - Stracili ponownie piłkę w ataku rywale, a Wisła spokojnie i długo budowała swój atak pozycyjny. Całą akcję skończył Kamil Syprzak. Dwa trafienia przewagi Nafciarzy.
    Skomentuj 3
    32 min. 15:14 - Ufff sporo szczęścia mieli Wiślacy. Pomylił się w ataku pozycyjnym Mariusz Jurkiewicz, ale rywale stracili piłkę, a bramkę z kontry zdobył Ivan Nikcević.
    Skomentuj 1
    31 min. 14:14 - Flensburg wykorzystał swoją pierwszą okazję - Maik Machulla dograł do koła, a z linii sześciu metrów nie pomylił się Anders Zachariassen.
    Skomentuj 0
    31 min. 14:13 - Zaczynamy drugą połowę meczu! Rozpoczyna Flensburg.
    Skomentuj 1
    Wynik 14:13 sprawia, że w drugiej połowie meczu czekają nas wielkie emocje. Zostańcie z nami, za chwilę wracamy do Orlen Areny!
    Skomentuj 1
    Kapitalny, wręcz idealny pierwszy kwadrans meczu i beznadziejne ostatnie dziesięć minut połowy - tak można ocenić premierową partię spotkania w wykonaniu Orlen Wisły. Nafciarze prowadzili już 13:6, lecz końcówkę pierwszej części przegrali aż 1:7 i w efekcie przed drugą połową mają zaledwie jedną bramkę przewagi.
    Skomentuj 1
    • Przemek Bobrowski Zgłoś komentarz
      beznadziejne ostatnie dziesięć minut połowy - ładnie napisane ;) ale prawdziwe :)
      Skomentuj 2
      30 min. 14:13 - Niewiarygodne! Przeszedł linię siódmego metra Kamil Syprzak, rywale otrzymali kolejną okazję i ją wykorzystali - huknął w górny róg bramki Wisły Drasko Nenadić i Wisła wygrywa już tylko jedną bramką!
      Skomentuj 0
      30 min. 14:12 - Fatalnie, fatalnie... Wiślacy stracili znowu piłkę w ataku, a ten nieprzewidywalny El Ahmar zdobył kolejną bramkę!
      Skomentuj 4
      28 min. 14:11 - Przełamał impas gospodarzy Michał Daszek, ale trafili też niestety rywale. Znowu na listę strzelców wpisał się El Ahmar.
      Skomentuj 5
      Zobacz więcej komentarzy (2)
      27 min. 13:10 - Słabszy okres płocczan, kolejna prosta strata w ofensywie kończy się kontrą rywali i trafieniem Bogdana Radivojevicia. Wisła straciła już cztery z siedmiu bramek przewagi...
      Skomentuj 2
      26 min. 13:9 - Strata Nafciarzy i kolejne, trzecie z rzędu trafienie gości. Ze środka rozegrania zaskoczył defensywę Wisły Ahmed El Ahmar.
      Skomentuj 3
      24 min. 13:8 - Druga z rzędu strata Wisły i druga z rzędu bramka Flensburga - z lewego rozegrania przebił się Drasko Nenadić. O czas poprosił zaś trener Wisły, Manolo Cadenas.
      Skomentuj 3
      23 min. 13:7 - Pierwsza od dłuższego czasu bramka dla Flensburga. Goście nie trafili jednak z ataku pozycyjnego, a z rzutu karnego.
      Skomentuj 2
      21 min. 13:6 - Cóż za fragment Nafciarzy! Piąta bramka z rzędu płocczan, kolejny rzut rywali obronił Rodrigo Corrales, a w ofensywie nie pomylił się Alexander Tioumentsev. Brawo Wisła!
      Skomentuj 2
      20 min. 12:6 - Trwa koncert Wisły! Pomylił się z lewego skrzydła Hampus Wanne, a dla Nafciarzy trafił z prawego rozegrania Angel Montoro!
      Skomentuj 2
      19 min. 11:6 - Kapitalny okres gry Wisły! Ponownie skuteczną interwencją popisał się Rodrigo Corrales, a z drugiej linii atomowym rzutem zaskoczył Alexander Tioumentsev! Wisła wygrywa już różnicą pięciu bramek!
      Skomentuj 0
      17 min. 10:6 - Broni Rodrigo Corrales rzut Drasko Nenadicia, a Wiślacy w ataku rozsądnie dogrywają do Ivana Nikcevicia, który dzisiaj jak na razie się nie myli. Cztery bramki przewagi Wisły!
      Skomentuj 1
      16 min. 9:6 - Wracają na trzybramkowe prowadzenie Nafciarze. Świetnie zachował się w ataku Tiago Rocha, który do spółki z Alexandrem Tioumentsevem wywalczył rzut karny. Ten  na bramkę zamienił Michał Daszek!
      Skomentuj 1
      15 min. 8:6 - Ponownie trafia Johan Jakobsson. Wiślacy nie mają na razie pomysłu na powstrzymanie szwedzkiego prawego rozgrywającego.
      Skomentuj 0
      14 min. 8:5 - Taaak jest! Przebił się z drugiej linii Mariusz Jurkiewicz, chwilę później rzut Andersa Eggerta odbił Rodrigo Corrales, a dorobek Wisły powiększył Kamil Syprzak! 8:5 dla wicemistrzów Polski, o czas prosi trener Flensburga!
      Skomentuj 1
      13 min. 6:5 - Przyspieszyły obie ekipy, dla Wisły trafił Kamil Syprzak, dla Flensburga Drasko Nenadić. Po trzynastu minutach jest 6:5.
      Skomentuj 2
      12 min. 5:4 - Wiślacy powiększyli prowadzenie dzięki bramce Ivana Nikcevicia, ale rywale zdołali odpowiedzieć trafieniem Johana Jakobssona. Szkoda tej akcji, bo rywale rzucali pod presją czasu i Nafciarze byli bliscy przejęcia piłki.
      Skomentuj 3
      11 min. 4:3 - Nieskuteczne akcje po obu stronach parkietu. Piłka w posiadaniu Nafciarzy.
      Skomentuj 2
      9 min. 4:3 - Nemanja Zelenović ukarany karą dwóch minut i siły na parkiecie już się wyrównały. Bramkę dla Flensburga zdobywa ponadto Anders Eggert, nie myląc się z rzutu karnego.
      Skomentuj 1
      8 min. 4:2 - Wisła przełamuje chwilową niemoc - rzut karny na bramkę zamienił Michał Daszek, a dodatkowo karę dwóch minut otrzymał Bogdan Radivojević. To spora szansa dla Nafciarzy!
      Skomentuj 1
      7 min. 3:2 - Szkoda, bo Wisła mogła powiększyć jeszcze swoje prowadzenie, ale dwie próby płocczan okazały się nieskuteczne. Trafili za to rywale - najpierw Anders Zachariassen, a po chwili Johan Jakobsson.
      Skomentuj 2
      5 min. 3:0 - Niecelnie z drugiej linii rzucił Maik Machulla, a atak w drugie tempo Wisły na bramkę zamienił Kamil Syprzak! Kapitalny strat wicemistrzów Polski, trzy trafienia przewagi Nafciarzy!
      Skomentuj 3
      4 min. 2:0 - Kolejny prosty błąd rywali, ale Wiślacy nie zdołali powiększy swojego dorobku. Z drugiej linii próbował Kamil Syprzak, ale jego rzut okazał się niecelny.
      Skomentuj 2
      3 min. 2:0 - Błąd Flensburga, sędziowie odgwizdali niemieckiej drużynie faul w ataku. Wisła rozgrywa atak pozycyjny, Nemanja Zelenović i 2:0! Serb huknął z prawego rozegrania!
      Skomentuj 0
      1 min. 1:0 - Pierwszy atak Wisły zakończył się stratą piłki, ale płocczanie dobrze zagrali w obronie blokiem i do kontry pobiec mógł Ivan Nikcević. Serb wykorzystał swoją okazję i Nafciarze prowadzą 1:0!
      Skomentuj 1
      Za nami już oficjalna prezentacja obu ekip, zawodnicy wysłuchali też hymnu Ligi Mistrzów. Zaraz zaczynamy!
      Skomentuj 2
      Niestety, w składzie Wisły też brakuje kilku graczy - urazy leczą Adam Wiśniewski i Valentin Ghionea, a przeziębiony jest Adam Morawski. Miejmy nadzieję, że to nie przeszkodzi płocczanom w odniesieniu zwycięstwa nad Flensburgiem!
      Skomentuj 0
      SG Flensburg-Handewitt jest triumfatorem poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Ekipa dowodzona przez Ljubomira Vranjesa to obecnie jedna z najlepszych drużyn na świecie. W Płocku Wikingowie zagrają jednak poważnie osłabieni - a to zwiększa szanse Nafciarzy.
      Skomentuj 0
      Dlaczego dzisiejsze spotkanie jest dla płockiej ekipy tak ważne? W przypadku ewentualnego zwycięstwa i awansu na 3. miejsce w grupie, Nafciarze w fazie TOP 16 trafią na teoretycznie łatwiejszego rywala. Płocczanie mają jednak świadomość klasy przeciwnika, z jakim przyjdzie im zmierzyć się w niedzielę.
      Skomentuj 2
      Jak przedstawia się sytuacja w tabeli grupy B przed meczem w Orlen Arenie? Zwycięstwo w rywalizacji zapewniła sobie Barcelona, 2. miejsce przypieczętowało zaś KIF Kolding. O 3. lokatę bezpośredni bój stoczą właśnie Nafciarze oraz zawodnicy Flensburga.

Skomentuj 0
      Witam serdecznie i zapraszam na relację na żywo z hitowego meczu 10. kolejki Ligi Mistrzów między Orlen Wisłą Płock a SG Flensburgiem-Handewitt. Początek spotkania już za kilka minut!