Mecz ze skandalem w tle. Pogoń Szczecin - Carlos Astol II (relacja)

Jeleniogórzanki wzmocnione przed tym meczem węgierką <b> Anną Polonkai</b>, która niezbyt dobrze radzi sobie w ekstraklasie, jechały do Szczecina po zwycięstwo, jednak czasami wygrywa coś innego aniżeli sportowa rywalizacja.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, w bramce szczecinianek bardzo dobrze spisywała się Anna Baranowska oraz Olena Naumienko. Trener Pogoni Jarosław Szymaniak był zadowolony z wyniku do przerwy 13:11, ale zachowanie Urszuli Stefanowicz mogło mu napsuć sporo nerwów. Zawodniczka Szczecina po brutalnym faulu, otrzymała czerwoną kartkę i do końca oglądała mecz z trybun. Po zmianie stron obraz gry długo nie ulegał zmianie i jeszcze na około 10 minut przed końcową syreną, mimo że Carlos grał bez swojej liderki Małgorzaty Buklarewicz, przegrywały tylko 19:20. W końcówce tego meczu kilkakrotnie trenerka Carlosa Astol II, Dila Samadova łapała się za głowę na skutek wydumanych decyzji arbitrów. Sędziowie seriami karali jeleniogórzanki, za "niewidzialne" przewinienia, czym wypaczyli wynik rywalizacji i walnie przyczynili się do zwycięstwa szczecinianek. W 57 minucie tego spotkania aż trzy zawodniczki Carlos Astol II wylądowały na ławce z dwuminutowymi karami i ich koleżanki w trójkę musiały stawiać czoło szczypiornistkom Pogoni. W tej sytuacji jeleniogórzanki nie mogły nic więcej zrobić jak tylko się bronić, a szczecinianki skrzętnie wykorzystały tą sytuacje i wygrała cały mecz 29:25.

Pogoń Handball Szczecin - Carlos Astol II Jelenia Góra 29:24 (13:11)

Pogoń Handball: Baranowska, Yilmaz - Naumienko 9, Dutkowska 6, Piontke 4, Huczko 3, Słowik 2, Andrzejewska 2, Kicińska 2, Gryglicka 1, Kucharska 0, Stefanowicz 0, Szymczak 0.

Carlos Astol II: Skompska, Kozłowska, Ślusarczyk 10, Przybysz 5, Polonkai 4, Tajerle 2, Wasiucionek 2, Romanów 1, Stanisławiszyn, Konsur, Kubicka, Muras Marceluk.