KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W sobotę w Gdańsku Panel Eksperta PGNiG Akademii Małych Mistrzów

W sobotę, 14 marca w hali AWFiS w Gdańsku odbędzie się pierwszy tegoroczny event w ramach projektu PGNiG Akademia Małych Mistrzów - Panel Eksperta, któremu patronuje Artur Siódmiak.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Panel Eksperta to szereg wydarzeń organizowanych w ramach projektu narodowego - PGNiG Akademia Małych Mistrzów, który jest realizowany przez Fundację Akademia Sportu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. W najbliższym wydarzeniu udział potwierdził Adam Korol - czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz Karolina Siódmiak, reprezentantka Polski w piłce ręcznej, grająca aktualnie w AZS-ie Łączpolu AWFiS Gdańsk.
Impreza ta ma na celu aktywizację całych rodzin. Podczas pierwszego panelu, od godziny 12:00 dzieci wezmą udział w treningu piłki ręcznej. Następnie całe rodziny są zaproszone do rozmowy motywacyjnej z Arturem Siódmiakiem, Adamem Korolem oraz Karoliną Siódmiak. - Wspólnie będziemy chcieli przekazać najmłodszym sportowcom pewne uniwersalne wartości. Ten edukacyjno-wychowawczy panel ma ich motywować, uświadomić pewne rzeczy oraz wskazać drogę, aby osiągnęli więcej niż inni. TYlko wtedy stajemy się przysłowiowymi mistrzami i to nie tylko w sporcie. Po rozmowie zapraszamy wszystkich do indywidualnych konsultacji oraz po autograf i wspólne zdjęcie - powiedział Artur Siódmiak.

W kolejnej części PGNiG Akademii Małych Mistrzów - Panelu Eksperta wykład przeprowadzi Marcin Kochanowski, psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Tematem wykładu będzie "Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń".

Na koniec przeprowadzona zostanie rozmowa z dietetykiem "Sport wyzwaniem dla naszego organizmu". Rodzice i dzieci usłyszą podczas niej, w jaki sposób właściwa dieta i zdrowy styl życia wpływają na wyniki sportowe. Dietetyk będzie też przestrzegał przed działaniem używek na młody organizm i karierę sportową.

- Projekt PGNiG Akademia Małych Mistrzów - Panel Eksperta wpisuje się w ministerialną akcję "Stop zwolnieniom z wf-u", której jestem ambasadorem. W tym programie Ministerstwo Sportu i Turystyki uświadamia rodziców o roli zajęć sportowych w życiu dziecka, walczy z plagą zwolnień z wf-u oraz kreowaniem postrzegania sportu, jako czegoś naturalnego. Moja Akademia realizuje wiele inicjatyw prosportowych, w których cele społecznej odpowiedzialności biznesu są zbieżne z zapisami statutowymi założonej przeze mnie Fundacji Akademia Sportu. Cieszę się, że przy realizacji tych pomysłów możemy liczyć na przychylność zarówno Ministerstwa, jak i wielu przedsiębiorstw oraz instytucji - podsumował Siódmiak.

Program imprezy:
12:00-13:00 - trening piłki ręcznej
13:10-14:00 - rozmowa motywacyjna z Arturem Siódmiakiem, Adamem Korolem i Karoliną Siódmiak
14:00-14:30 - wykład psychologa sportu
14:45-15:20 - rozmowa z dietetykiem

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×