Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PE Gwardia Opole stawia na szkolenie młodzieży

Opolski klub zdecydował się na wdrożenie projektu pod nazwą "Gwardia Mini Handball Liga". Głównym jego celem jest jak najszybsze wyłapywanie potencjalnych młodych talentów i odpowiednie ich szkolenie.

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Sama nazwa "Gwardia Mini Handball Liga" oznacza cykl czterech turniejów dla uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Projekt obejmuje osiem takich placówek, z których sześć znajduje się w Opolu, jedna w Komprachcicach i jedna w Kolonowskiem. Otrzymają one od PE Gwardii sprzęt sportowy, a następnie, drogą eliminacji, wyłonią maksymalnie "dwunastkę" dzieci, które utworzą reprezentację danej szkoły i wezmą udział we wspomnianych zawodach. Wszystkie zespoły będą mogły liczyć na pomoc zawodników opolskiego klubu, ponieważ w każdym z nich jeden szczypiornista będzie pełni rolę asystenta trenera.
- Chcieliśmy ruszyć z programem mającym na celu wdrożenie systemu szkolenia młodzieży w PE Gwardii Opole. Na dzień dzisiejszy odbywa się ono trochę zbyt późno. Nasz projekt zakłada, że w przeciągu trzech, może czterech lat zbudujemy strukturę, która będzie polegała na stworzeniu klas sportowych w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Na jego prawdziwe efekty będziemy musieli jednak chwilę poczekać - wyjaśnił Michał Skórski, II trener opolskiego zespołu i jeden z koordynatorów całego projektu.

Inną osobą czuwającą nad właściwym rozwojem przyjętych planów będzie Marek Jagielski, który przez dużą część poprzedniego sezonu prowadził Gwardię w PGNiG Superlidze. - Mini Handball Liga jest tylko jednym z wątków szerszego programu, który ma na cele spopularyzowanie dyscypliny oraz usystematyzowanie organizacji szkolenia w klubie. System klas sportowych w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach chcemy odbudować wspólnie z Urzędem Miasta. Pragniemy wrócić do starego sposobu szkolenia, kiedy to nabór rozpoczynał się w czwartych klasach - dodał były trener opolan.

- W tej chwili prowadzimy rozmowy tak, by do 15 kwietnia złożyć odpowiednie wnioski do Warszawy. Chcemy, żeby od września ruszyły pierwsze klasy sportowe, szkolące przyszłych piłkarzy ręcznych, aby uporządkować szkolenie i zbudować drabinkę szkoleniową. Zgodnie z nią dzieci od najmłodszych lat miałyby możliwość trafienia do Gwardii - oznajmił z kolei obecny na konferencji przedstawiciel miasta Opole, wiceprezydent Janusz Kowalski.

Pierwszy z turniejów Mini Handball Ligi zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę, 22 marca.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Radosław Werner Zgłoś komentarz
  ŚKPR Świdnica 27 marca kończy V edycję Ligi Szkół Podstawowych. Występuje 7 szkół z klas 4-6 - facebook.com/ligaskpr oraz skprswidnica.pl/index.php?menu=90
  • cezarWP Zgłoś komentarz
   Można tylko przyklasnąć takiej inicjatywie i liczyć, że więcej klubów pójdzie w ślady Gwardii. Coś się ostatnio powoli zaczyna dziać w temacie szkolenia dzieciaków i to jest dobry
   Czytaj całość
   znak na przyszłość.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×