Mistrzostwa Europy nie dla polskich juniorek

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona przez Tomasza Konitza, nie zakwalifikowała się do sierpniowych finałów Mistrzostw Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

Od piątku do niedzieli w Chorzowie trwał turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy U17. W piątek Polki po dobrze rozegranej drugiej połowie, pewnie pokonały Włoszki i w niedzielę zmierzyły się z Portugalią. Stawką meczu był awans na czempionat Starego Kontynentu. Niestety, Biało-Czerwone uległy rywalkom z Półwyspu Iberyjskiego, mimo że początek spotkania należał do nich. Podopieczne trenera Tomasza Konitza były zwarte w defensywie, popełniały mało błędów własnych i często karciły rywalki celnymi rzutami z dystansu. [ad=rectangle] W 11 minucie objęły prowadzenie 6:5 i gdy wydawało się, że są na dobrej drodze do przejęcia kontroli nad spotkaniem, świetnie zaczęła spisywać się Diana Oliveira. Portugalka w samej pierwszej połowie rzuciła Polkom aż 7 goli! Dzięki temu do przerwy jej zespół prowadził aż pięcioma "oczkami" różnicy. Niemal całą druga połowię biało-czerwone starały się odrobić straty. Kwadrans przed końcową syreną przegrywały już tylko 22:24, ale przez fatalną skuteczność w kilku dogodnych sytuacjach pogrzebały szansę na zwycięstwo. Ostatecznie uległy 28:31 i nie wywalczyły paszportów na sierpniowe Euro w Macedonii.

Polska - Portugalia 28:31 (12:17)

Polska: Kamińska, Jaśkiewicz - Nosek 2, Pękala, Świerczek 1, Szynkaruk, Błaszkowska, Granicka 2, Kowalczyk 3, Stokowiec, Płomińska 6, Racka 5, Więckowska 3, Stokłosa 2, Uścinowicz 3, Wąsik 1. Trener: Tomasz Konitz

Turniej kwalifikacyjny do finałów ME U17 - komplet wyników Polska - Włochy 24:15 (9:7) Włochy - Portugalia 18:29 (6:16) Polska - Portugalia 28:31 (12:17)