Outsiderki postawiły się liderkom - relacja z meczu Sparta Oborniki - UKS PCM Kościerzyna

Ostatnia w tabeli Sparta Oborniki postawiła się UKS-owi PCM Kościerzyna. Podopieczne Tomasza Konitza ostatecznie przegrały różnicą trzech trafień, a dziewięć bramek dla gospodyń rzuciła Agata Wasiak.

Michał Gałęzewski
Sparta Oborniki zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i ma małe szanse na utrzymanie w I lidze. UKS PCM Kościerzyna ma zupełnie inne cele. Zespół z Kaszub walczy z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk o awans do PGNiG Superligi. Na boisku nie było jednak widać takiej różnicy.
Od początku spotkanie było wyrównane i żaden z zespołów nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch trafień. W końcu dwie bramki z rzędu rzuciły zawodniczki z Kościerzyny i po celnej próbie Natalii Brzezińskiej, w 16. minucie prowadziły już 10:7.

Później jednak okres dobrej gry zaliczyły podopieczne Tomasza Konitza. Od 17. do 22. minuty rzuciły pięć bramek, tracąc zaledwie jedną i po trafieniu Anny Żołyniak, prowadziły 12:11. Do przerwy żaden zespół nie wypracował dużej przewagi.

Po zmianie stron bardzo dobrze grały szczypiornistki z Kościerzyny. Po tym, jak dwie bramki z rzędu rzuciła Agnieszka Białek, a kolejne dorzuciły Martyna Żukowska i Patrycja Wójcik, UKS PCM w 46. minucie prowadził 25:19. Gospodynie w końcówce zdołały zmniejszyć stratę do dwóch trafień, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 29:32.

Drużyna z Kościerzyny zdobyła więc kolejne dwa ważne punkty. - Przetrenowaliśmy pewne rzeczy w tym spotkaniu. Trochę słabiej spisały się bramkarki, ale osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Oczywiście rozmiary zwycięstwa mogły być większe, ale chodziło nam o przećwiczenie pewnych elementów. Przygotowujemy się do ostatnich spotkań - podsumował Dariusz Męczykowski, trener UKS-u PCM.

Sparta Oborniki - UKS PCM Kościerzyna 29:32 (15:16)

Sparta: Niezgodzka - Wasiak 9, Filoda 7, Gładecka 4, Łakomy 3, Żołyniak 2, Racka 1, Kaszkowiak 1, Zwolińska 1, Niedzielska 1 oraz Durka.
Kary: 10 min.
Karne: 2/2.

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska, Perłowska - Wasak 7, Wójcik 7, Białek 6, Żukowska 4, Górna 2, Leśniak 2, Ziemienowicz 1, Ziółkowska 1, N.Brzezińska 1, Jakubowska 1 oraz Siekańska.
Kary: 14 min.
Karne: 2/3.

Kary: Sparta - 10 min. (Filoda 4 min., Łakomy 2 min., Wasiak 2 min., Kaszkowiak 2 min.), UKS PCM - 14 min. (Białek 4 min., Wasak 4 min., Siekańska 2 min., N.Brzezińska 2 min., Jakubowska 2 min.).
Sędziowie: Gaweł (Zielona Góra), Sielicki (Świebodzin).