TuS N-Lubbecke nie dało rady, HSV Hamburg w ćwierćfinale

Kibice zebrani w Kreissporthalle Lübbecke nie tak wyobrażali sobie występ swoich pupili. Fani liczyli, że uda się powtórzyć sukces z meczu z Lemgo, w którym Michał Jurecki zdobył 15 bramek.

Wojciech Jabłoński

W pojedynku z VfL Gummersbach zarówno rozgrywający reprezentacji Polski, jak i reszta zespołu z Lubecki zaprezentowała się dużo słabiej. Gra była dosyć chaotyczna, mnożyły się błędy i niecelne rzuty, stąd do przerwy stosunkowo niski wynik 11:10 dla gości. W drugiej połowie gra się wyraźnie ożywiła, jednak gospodarze nie byli w stanie objąć prowadzenia. Jeszcze na kwadrans przed końcem meczu wynik brzmiał 16:17, jednak od tego momentu drużyna gospodarzy „siadła”. Ostatnie 15 minut TuS N-Lubbecke przegrało 2:10 i awans do finału mógł świętować pierwszoligowy VfL Gummersbach. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Michał Jurecki, natomiast dwie były autorstwa Artura Siódmiaka. Polski kołowy zapisał się jeszcze w protokole otrzymując na pięć minut przed końcem pojedynku czerwoną kartę z gradacji kar.

Awans wywalczył także zespół HSV Hamburg. Wicemistrzowie Niemiec nie dali najmniejszych szans drugoligowemu ASV Hamm i pewnie zwyciężyli 41:25. Marcin Lijewski zdobył dla gospodarzy 5 bramek, a 3 na swoim koncie zapisał jego brat Krzysztof. Najskuteczniejszym okazał się Stefan Schröder, który popisał się 9 trafieniami.

W ćwierćfinale zobaczymy także drużyny: Rhein-Neckar Löwen, HSG Nordhorn/Linge, THW Kiel, VfL Gummersbach, HSG Wetzlar, TSV GWD Minden oraz drugoligowe HSG Dusseldorf, które pokonało na wyjeździe drugi zespół Lemgo 30:35.