El. ME 2016: Słowacja chce wykorzystać kontuzję Aliny Wojtas

Wiadomo już, jak długo Alina Wojtas będzie musiała odpoczywać od piłki ręcznej. Niestety kontuzję rozgrywającej chcą wykorzystać rywale reprezentacji Polski.

Wojciech Święch
Wojciech Święch
W miniony weekend Polka nie dotrwała do końca meczu Ligi Mistrzyń, Thüringer HC - Larvik HK (26:29). Nasza rodaczka opuściła parkiet w drugiej połowie spotkania. Po badaniu rezonansem magnetycznym okazało się, że rozgrywająca norweskiego klubu poważnie uszkodziła więzadła w lewym kolanie.
Jest to spore osłabienie nie tylko dla Larvik, ale również dla reprezentacji Polski. - Jest to przede wszystkim bardzo przykra sytuacja dla Aliny, lecz też dla zespołu - stwierdził trener skandynawskiej drużyny, Ole Gustav Gjekstad.

Klub z Norwegii zadeklarował, iż zapewni wszelką niezbędną pomoc, aby Wojtas wróciła jak najszybciej do pełni sił. Szkoleniowiec Larvik zasugerował mediom w Skandynawii, że Polka będzie leczyła uraz przez 7-10 miesięcy.

W tej sytuacji niestosowna wydaje się wypowiedź selekcjonera reprezentacji Słowacji. Biało-czerwone zmierzą się z ekipą zza naszej południowej granicy w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016. - Według najnowszych informacji najlepsza lewa rozgrywająca Polski, Alina Wojtas poważnie uszkodziła więzadła w kolanie, więc będzie też istotne, w jakim terminie zmierzymy się z polską kadrą. Do początku kwalifikacji pozostało jeszcze sporo czasu, wiele rzeczy może się zmienić - stwierdził Dusan Poloz, cytowany przez sport.aktuality.sk.

Alina Wojtas i Karolina Kudłacz nominowane do drużyny sezonu Ligi Mistrzyń 2014/15

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×