Oborniczanki nadal walczą - relacja z meczu Sparta Oborniki - Jutrzenka Płock

W meczu zespołów z dołu tabeli, będąca jeszcze niedawno w beznadziejnej sytuacji Sparta Oborniki pokonała Jutrzenkę Płock 29:25 i podopieczne Tomasza Konitza wciąż mają szansę na utrzymanie w I lidze.

Michał Gałęzewski
Sytuacja Sparty Oborniki przed sobotnim spotkaniem nie wyglądała ciekawie. Podopieczne Tomasza Konitza miały cztery punkty straty do dziesiątego miejsca, na którym plasowała się właśnie Jutrzenka Płock. To ostatnia pozycja gwarantująca utrzymanie w I lidze kobiet.
Zawodniczki gospodarzy, które w ostatnim spotkaniu różnicą zaledwie trzech trafień przegrały z UKS-em PCM Kościerzyna, znakomicie rozpoczęły mecz. Po ośmiu minutach, gdy na listę strzelców wpisała się Anna Żołyniak, zawodniczki z Wielkopolski prowadziły już 5:0. W końcu jednak zespół gości zaczął odrabiać straty.

Niezwykle skuteczna była Marta Krysiak - zdobywczyni niemal połowy bramek dla płockiej ekipy. Po jej czterech trafieniach w ciągu sześciu minut, zespół gości zmniejszył stratę do pięciu bramek. Później jednak po raz kolejny okres znakomitej gry zaliczyły spartanki. Gdy Joanna Gładecka wykorzystała rzut karny, na cztery minuty przed przerwą gospodynie prowadziły już 13:6.

Jutrzenka Płock się jednak nie poddawała i po trafieniu Karoliny Mokrzkiej, w 33. minucie było już tylko 14:13! W drugiej części spotkania płocczanki potrafiły już jednak zdobyć maksymalnie dwie bramki z rzędu. W Sparcie pierwsze skrzypce w ataku grała Agata Wasiak. Inne szczypiornistki też zrobiły swoje i mecz zakończył się rezultatem 29:25.

Sparta Oborniki - Jutrzenka Płock 29:25 (14:11)

Sparta: Niezgodzka, Kochańska - Wasiak 8, Żołyniak 6, Gładecka 5, Filoda 4, Racka 3, Durka 1, Kaszkowiak 1, Niedzielska 1.
Kary: 4 min.
Karne: 4/4.

Jutrzenka: Dobrowolska, Pietrzak - Krysiak 12, Stasiak 7, Mokrzka 3, Homonicka 2, Kwasiborska 1 oraz Jasińska, Dobrowolska, Salamandra, Waszkiewicz, Pawłowska.
Kary: 6 min.
Karne: 2/2.

Kary: Sparta - 4 min. (Filoda 2 min., Wasiak 2 min.), Jutrzenka - 6 min. (Homonicka 2 min., Salamandra 2 min., Waszkiewicz 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski (Szczecin).