Srebrne Lwice nadal bez zwycięstwa - relacja z mecz SPR Olkusz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Szczypiornistkom SPR-u Olkusz nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w fazie play-out. Tym razem drużyna z Małopolski musiała uznać wyższość Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Sławomir Bromboszcz
Sobotnie spotkanie w Olkuszu było niezwykle istotne dla szczypiornistek Piotrcovii Piotrków Trybunalski, które toczą zaciętą walkę o utrzymanie. Zespół z Olkusza nie ma już szans na pozostanie w gronie superligowców, Srebrne Lwice są dostarczycielem punktów dla rywalek. W fazie play-out drużyna z Małopolski nie zdołała jeszcze odnieść zwycięstwa, jednak w meczu z Piotrcovią zamierzała poprawić swój bilans.
Spotkanie po swojej myśli rozpoczęły zawodniczki Piotrcovii, które po skutecznych akcjach Aleksandry Kucharskiej objęły prowadzenie 3:1. Zawodniczki SPR-u szybko poprawiły swoją grę, zdobywanie bramek nie przychodziło im jednak łatwo. Szczypiornistki Piotrcovii grały nieustępliwie w obronie i sędziowie często dyktowali rzuty karne. Na linii siedmiu metrów świetnie radziła sobie Natalia Wicik i olkuszanki zdołały odrobić straty. W bramce SPR-u kilkoma skutecznymi interwencjami popisała się Monika Wąż, co pozwoliło gospodyniom zbudować przewagę. W 20 minucie po trafieniu Agaty Basiak miejscowe prowadziły wysoko 9:4.

Zespół SPR-u radził sobie dobrze i wydawało się, że może odnieść pierwsze zwycięstwo w fazie play-out. Dwuminutowym wykluczeniem ukarana została jednak Paula Przytuła i przewagę liczebną znakomicie wykorzystały zawodniczki Piotrcovii. Skuteczne akcje w wykonaniu Vladyslavy Belmas oraz Stefki Agovej sprawiły, że przewaga gospodyń szybko została zniwelowana 10:10. Do szatni olkuszanki zeszły z zaliczką jednej bramki 12:11, jednak to zawodniczki Piotrcovii mogły być bardziej zadowolone z tego rezultatu.

Po zmianie stron do 50 minuty gra toczyła się bramka za bramkę. Losy spotkania rozstrzygnięte zostały w ostatnich minutach. W zespole SPR-u czerwoną kartką ukarana została Martyna Hoffman, a rzut karny na bramkę zamieniła Stefka Agova i Piotrcovia objęła prowadzenie 22:20. Szczypiornistki z Olkusza starały się zniwelować straty, jednak przyjezdny zespół lepiej zaprezentował się w końcówce, a do tego miał więcej szczęścia. Piotrcovia zwyciężyła 29:25 i zdobyła niezwykle cenne dwa punkty, które przybliżają tą drużynę do utrzymania.

SPR Olkusz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:29 (12:11)

SPR Olkusz: Hoffman, Knapik, Wąż - Leńczuk, Nowak, Sadowska 2, Przytuła 5, Wicik 6/5, Marszałek 2, Postołek, Fierka 3, Latała, Wcześniak 4, Basiak 3.
Kary: 8 min.
Karne: 5/6.

Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 1, Sobińska 1, ucharska 7, Osuch, Kopertowska 4, Wypych 2, Piecaba 3, Ivanovic 1, Jałoszewska 1, Nowak, Belmas 3, Agova 6/2.
Kary: 12 min.