Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Znamy ceny biletów na Euro 2016

W poniedziałek 4 maja o godzinie 10:00 rozpocznie się sprzedaż biletów na mistrzostwa Europy 2016. Do dystrybucji trafi 31 269 wejściówek na mecze fazy wstępnej i głównej w Tauron Arenie Kraków.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Bilety zostały podzielona na pięć kategorii cenowych. Najtańsze wejściówki na dzień meczowy w fazie wstępnej będzie można nabyć już za 39 złotych. Te najwyższej kategorii - obejmujące pierwszy dzień rywalizacji oraz ceremonię otwarcia - wyceniono na 299 złotych. Ceny biletów w fazie głównej będą wynosić od 59 do 279 złotych.


- Nad ustaleniem cen i strategii sprzedaży pracowaliśmy przez kilka miesięcy. Wspólnie z firmą Deloitte zrobiliśmy badania rynku, zapytaliśmy kibiców oraz media o ich opinie na ten temat - wyjaśnia wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce do spraw Euro 2016, Marcin Herra.

Wejściówki będzie można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej oraz portalu ebilet.pl. Każda osoba może zakupić maksymalnie sześć biletów.

Przygotowano również wejściówki dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach (99 zł za dzień meczowy i 159 zł za dzień z ceremonią otwarcia). Proszone są one o kontakt pod adresem niepelnosprawni@ebilet.pl. Opiekun na mecz wejdzie bezpłatnie.

Wcześniej, bo już 1 maja, do sprzedaży trafi specjalna pula biletów dedykowana dla mieszkańców miast-gospodarzy. 3000 wejściówek w cenach od 29 do 99 zł (1000 na każdy dzień meczowy, po 200 w pięciu kategoriach cenowych) otrzymają krakowianie. Po 1500 biletów (500 na każdy dzień, 100 w każdej kategorii) będą mogli nabyć mieszkańcy Wrocławia, Gdańska i Katowic.
Sprzedaż odbywać będzie się w kasach Tauron Areny Kraków, Hali Stulecia, katowickiego Spodka oraz Ergo Areny. Czynne będą one w dniach 1-3 maja w godzinach 10:00-20:00 aż do wyczerpania zapasów. Wejściówki będzie można nabyć przedstawiając dowód osobisty lub rozliczenie podatkowe potwierdzające zamieszkanie w danym mieście.

Terminarz sprzedaży biletów

1-3 maja - sprzedaż dla mieszkańców miast-gospodarzy
4 maja - sprzedaż na mecze fazy wstępnej i głównej w Krakowie
26 maja - sprzedaż na finałowy weekend w Krakowie
22 czerwca - sprzedaż na mecze w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu

Jachlewski o finale Pucharu Polski: Postawiliśmy wszystko na jedną kartę i udało się


Źródło: PGNiG/x-news

Ceny biletów na Euro 2016 są...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (42):

Zobacz więcej komentarzy (29)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×