Rewolucja kadrowa w Chrobrym. Rosiński, Sadowski i Miszka zagrają w Głogowie!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Do prawdziwej rewolucji kadrowej dojdzie w letniej przerwie w rozgrywkach w Chrobrym Głogów. Zespół opuści sześciu zawodników, do drużyny dołączy zaś pięciu graczy. Wśród nich m.in. Tomasz Rosiński.

O dokładnych zmianach kadrowych włodarze głogowskiego zespołu poinformowali we wtorek. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami ekipę z Dolnego Śląska opuszczą po sezonie 2014/15 rozgrywający Adam Świątek, Tomasz Mochocki i Michał Bednarek, skrzydłowi Jakub Łucak i Hubert Kaczmarek oraz obrotowy Bartosz Witkowski. Drużyny nie poprowadzi już Krzysztof Przybylski. [ad=rectangle] Miejsce wspomnianych zawodników zajmą doświadczeni szczypiorniści. Już w lutym informowaliśmy o tym, że graczem Chrobrego zostanie Bartosz Jurecki. Poza etatowym reprezentantem Polski szeregi głogowskiego zespołu zasilą rozgrywający Tomasz Rosiński i Kamil Sadowski oraz skrzydłowy Arkadiusz Miszka. Do drużyny dołączy też wychowanek, Kacper Pawłowski.

Rosiński ostatnie lata spędził w Vive Tauronie Kielce, z którym regularnie sięgał po mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. Sadowski natomiast to wychowanek drużyny z Końskich, od kilku sezonów występujący w MMTS-e Kwidzyn. Miszka do Głogowa trafi zaś ze Śląska Wrocław, a wcześniej bronił barw m.in. Orlen Wisły Płock i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Przed sezonem 2015/16 ostatnią niewiadomą pozostaje nazwisko trenera Chrobrego. Szefostwo klubu poinformowało, że nowego szkoleniowca głogowian poznamy na przełomie maja i czerwca.

Źródło artykułu: