Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Sławomir Szmal: Trzeba będzie zostawić dużo sił na boisku

W piątek kadra reprezentacji Polski rozpocznie zmagania podczas trzydniowego turnieju w Krakowie i Katowicach. - To może być fajna majówka dla naszych kibiców - mówi Sławomir Szmal.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dla Biało-Czerwonych majowy turniej i starcia z reprezentacjami Rumunii, Brazylii oraz Egiptu będą pierwszym sprawdzianami od czasu styczniowych mistrzostw świata w Katarze. Kadrowicze we wtorek stawili się w Krakowie, na razie jednak nie mieli jeszcze okazji trenować na Tauron Arenie Kraków, gdzie w styczniu przyszłego roku rozgrywać będą mecze podczas mistrzostw Europy.

- Nie mieliśmy jeszcze możliwości trenowania na Arenie, ale patrząc z zewnątrz, to obiekt światowej klasy. Czujemy się dobrze i czekamy na mecze - mówił podczas środowego spotkania z dziennikarzami Sławomir Szmal.

Dla kapitana naszej reprezentacji występ w Krakowie będzie miał znaczenie sentymentalne. Na samym początku swojej kariery "Kasa" występował bowiem w miejscowym Hutniku, z którym wywalczył nawet awans do ówczesnej Ekstraklasy.

- Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale po kilkunastu latach wracam do Krakowa. Dla mnie to wyjątkowe uczucie, spędziłem tutaj trzy miłe lata grając w Hutniku. Bardzo się cieszę, że będę mógł rozegrać tutaj mecz z orzełkiem na piersi - stwierdził Szmal.

Biało-czerwoni rywalizację podczas majowego turnieju rozpoczną meczem z reprezentacją Rumunii (1 maja, godz. 20:00). Dzień później Polacy zmierzą się z Egiptem, a na koniec czeka ich starcie z Brazylią. To ostatnie rozegrane zostanie już w Katowicach.

- To może być fajna majówka dla naszych kibiców. Będą to dosyć trudne spotkania. Pierwsze zagramy z Rumunią, która może nie jest zbyt wymagającym przeciwnikiem, ale już kolejni - Brazylia i Egipt, to światowa piłka ręczna. Trzeba będzie zostawić dużo sił na boisku - zakończył Szmal.

Podczas turnieju dojdzie do próby pobicia rekordu frekwencji na meczu piłki ręcznej w Polsce. Obecnie wynosi on 10 500 widzów i został ustanowiony podczas spotkania Polska - Niemcy w Ergo Arenie. Jeżeli rekord zostanie poprawiony, kibice obecni na trybunach dostaną szansę wygrania stu biletów na mecze Polaków podczas Euro 2016. Całodniowe bilety na te wydarzenia można nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl.

Kadrowicze po pierwszym treningu w Krakowie

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×