Półgodzinna niemoc MTS-u, ASPR bliżej awansu - relacja z meczu ASPR Zawadzkie - MTS Chrzanów

ASPR Zawadzkie pokonując MTS Chrzanów 24:17 zrobił duży krok do awansu do I ligi. Goście przez 31 minut nie potrafili pokonać bramkarza ASPR-u inaczej, niż z rzutu karnego

Michał Gałęzewski
ASPR Zawadzkie bezpośredni awans do I ligi przegrał z Moto-Jelczem Oława. Szczypiorniści z województwa opolskiego w barażu I stopnia pokonali dwa razy Vive Tauron II Kielce i liczyli na pójście za ciosem. MTS Chrzanów, który był beniaminkiem I ligi zajął 12. miejsce w rozgrywkach i aby zachować ligowy byt, musiał pokonać w dwumeczu drugoligowca.
Chrzanowianie na jedyne prowadzenie w całym spotkaniu wyszli w siódmej minucie, gdy bramkę zdobył Kamil Kirsz. Od tego czasu ASPR znakomicie grał w obronie. Przez 31 minut MTS Chrzanów nie potrafił zdobyć bramki z gry! Jedynie Paweł Stroński trzy razy skutecznie wykonał rzuty karne.

W tym czasie ASPR sukcesywnie podwyższał przewagę. Skuteczny był przede wszystkim Łukasz Płonka. To po jego rzucie w ostatniej minucie pierwszej połowy ASPR wyszedł na siedmiobramkowe prowadzenie, które ten sam zawodnik podwyższył do dziewięciu trafień. Niemoc chrzanowian przełamał dopiero Wiktor Budziosz.

Jeszcze w 46. minucie podopieczni Łukasza Morzyka prowadzili 20:11. W końcówce spotkania goście robili wszystko, by zachować jeszcze szanse na skuteczną walkę w rewanżu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:17. Z pewnością do rewanżu ASPR Zawadzkie może podchodzić z wielką przewagą psychologiczną.

ASPR Zawadzkie - MTS Chrzanów 24:17 (12:5)

ASPR: Puszkar, Donosewicz - Płonka 7, Hertel 4, Krygowski 4, Całujek 4, Kalisz 2, Kubillas 1, Kulej 1, Morzyk 1 oraz Skowroński, Zagórowicz.
Kary: 10 min.
Karne: 3/4.

MTS: Wiatr, Górkowski - Stroński 4, Cupisz 4, Kirsz 3, M.Skoczylas 3, Budziosz 2, Orlicki 1 oraz Żydzik, Książek, Skręt.
Kary: 8 min.
Karne: 4/5.

Kary: ASPR - 10 min. (Morzyk 4 min., Hertel 2 min., Skowroński 2 min., Kalisz 2 min.), MTS - 8 min. (Kirsz 4 min., Stroński 2 min., Książek 2 min.).
Sędziowie: Fahner, Kubis (Głogów).