Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 25:16. KONIEC! W drugim meczu o mistrzostwo Polski Vive Tauron Kielce pokonało po raz drugi Orlen Wisłę Płock. Teraz rywalizacja przeniesie się do płockiej Orlen Areny. Dziękujemy za uwagę.
Skomentuj 0
60 min. 24:15. Bardzo nerwowo i nieprzyjemnie zrobiło się przez moment na Hali Legionów. Wreszcie wracamy do gry. Gola rzucił Manuel Strlek. W odpowiedzi Dan-Emil Racotea.
Skomentuj 0
59 min. 23:14. Kolejny karny dla Nafciarzy, ale czy to coś da? Wreszcie celnie Dan-Emil Racotea. Kolejne przepychanki na boisku, Zeljko Musa kontra Kamila Syprzak. Obaj gracze zostali ukarani czerwonymi kartkami za niesportowe zachowanie.
Skomentuj 0
58 min. 23:13. Strzelecki impas przełamuje Manuel Strlek. W odpowiedzi rzut kary i dwie minuty kary dla Piotra Chrapkowskiego. Michał Daszek znów przegrywa pojedynek z Marin Sego! Dramatycznie płocczanie poczynają sobie w ataku. Nie myli się za to Zeljko Musa i jest już 10 goli przewagi Vive Tauronu Kielce.
Skomentuj 0
56 min. 21:13. Zgubili piłkę gospodarze, akcję przygotowują rywale, ale przypomnijmy, że Orlen Wisła Płock jak dotąd rzuciła ledwo 3 bramki po przerwie! Tym razem również nieskutecznie. Inicjatywa znów po stronie żółto-biało-niebieskich. Jest rzut karny. Z piłką ustawił się Ivan Cupić, ale przegrywa pojedynek z Adamem Morawskim.
Skomentuj 0
54 min. 21:13. Przestrzelił Zeljko Musa. Szansa dla gości. Jednak mylą się płocczanie, na ich drodze stanął znów golkiper kielczan. Mistrzowie Polski nie śpieszą się z rozgrywaniem piłki. Faulowany Michał Jurecki i dwie minuty kary dla Kamila Syprzaka, który ledwo co wrócił na plac gry.
Skomentuj 0
  • 52 min. 21:13. Znakomita asysta Michała Jureckiego do Julena Aguinagalde. Przy okazji mamy też dwie minuty kary dla Kamila Syprzaka. W odpowiedzi Orlen Wisła Płock wywalczyła rzut karny. Tym razem Dan-Emil Racotea próbuje pokonać Marina Sego i nareszcie skutecznie.
    Skomentuj 0
    50 min. 20:12. Rozkręcili się gospodarze na dobre. Z 2 linii rzut bieżny Piotra Chrapkowskiego To już 20 trafienie mistrzów Polski. Mamy tez drugą bramkę dla gości - Dan-Emil Racotea.
    Skomentuj 0
    49 min. 19:11. Do końca nieco ponad 10 minut a Vive Tauron Kielce straciło... jednego gola. Celnie natomiast Julen Aguinagalde i chyba jest po meczu. Marin Sego dokonuje prawdziwych cudów. Chyba będzie się śnił rywalom.
    Skomentuj 0
    47 min. 18:11. Płocczanie w przewadze radzą sobie równie słabo jak ich rywale przed przerwą. Fatalnie wygląda gra w ataku Orlen Wisły Płock. A do bramki gości trafia Grzegorz Tkaczyk. Czy Nafciarzy stać będzie jeszcze na odrobienie strat?
    Skomentuj 1
    45 min. 17:11. Gol Krzysztofa Lijewskiego, ale mamy też przepychanki na boisku. Lijek ma pretensje do Adama Wiśniewskiego. Obaj zawodnicy ukarani wykluczeniem. Tym czasem fantastyczny popis daje Marin Sego, na pewno bohater kielczan w tym pojedynku. W bramce Orlen Wisły Płock pojawił się z kolei Adam Morawski. Kolajna kara - dwie minuty dla Tobiasa Reichmanna.
    Skomentuj 0
    43 min. 16:11. Na przemian dobrze bronią Marcin Wichary i Marin Sego. Gdyby nie oni, wynik byłby zupełnie inny. Akcje obu siódemek trwają w nieskończoność. Mamy rzut karny dla Nafciarzy i szansa na poprawienie rezultatu. Z piłką ustawił się Michał Daszek, ale przegrywa pojedynek z Marinem Sego!
    Skomentuj 1
    42 min. 16:11. Jest pierwszy gol Orlen Wisły Płock w drugiej połowie - autorem trafienia Dan-Emil Racotea, ale celnie również Krzysztof Lijewski. Bardzo wolne tempo tego meczu jak do tej pory. Gościom chyba nieco brakuje sił, bo mimo przewagi dwóch graczy nie atakują zbyt agresywnie rywali.
    Skomentuj 0
    41 min. 15:10. Po faulu Mateusza Jachlewskiego długo dochodził do siebie Alexander Tioumentsev. Siły na boisku wyglądają 4 na 5 w polu, bo kolejną "dwójkę" zobaczył Grzegorz Tkaczyk. Zły na Polaka jest faulowany przez niego Nemanja Zelenović. Czyżby zawodnicy chcieli przypomnieć, że pojedynki kielecko-płockie to "święta wojna"?
    Skomentuj 0
    39. min. 15:10. Gra płocczan w ataku wygląda fatalnie, nie wytrzymał trener Manolo Cadenas i poprosił po raz kolejny o czas dla swojego zespołu. Po wznowieniu Marin Sego zatrzymuje Michała Daszka z sytuacji sam na sam. Tym czasem nie myli się skrzydłowy Tobias Reichmann. Rośnie przewaga Vive Tauron Kielce, ale na dwie minuty odesłany zostaje Mateusz Jachlewski.
    Skomentuj 1
    38 min. 14:10. Celnie przed chwilą Julen Aguinagalde, ale ilość błędów z obu stron jest bardzo duża. Mistrzowie Polski mimo gry w osłabieniu odzyskują piłkę w defensywie. Udało im się wywalczyć rzut karny, a poza tym kara dwóch minut dla Zbigniewa Kwiatkowskiego co oznacza również czerwoną kartkę! Na linii 7 metra Grzegorz Tkaczyk, który pokonuje Marcina Wicharego.
    Skomentuj 0
    37 min. 12:10. Oba zespoły już w komplecie. Rzut karny i kara dwóch minut dla Piotra Grabarczyka. Jednak na linii 7 metra Valentin Ghionea gorszy od Marina Sego! Płocczanie mają mimo to przewagę zawodnika.
    Skomentuj 0
    35 min. 12:10. Przez moment na boisku leżał kontuzjowany Alexander Tioumentsev. Wynik otwiera tym czasem Tobias Reichmann. Vive Tauron Kielce odzyskało też piłkę w ataku i szansa na powiększenie przewagi. Jednak mamy faul w ataku. Masa błędów z obu stron!
    Skomentuj 0
    34 min. 11:10. Gra pasywna, ale wcześniej dwie minuty kary zobaczył Adam Wiśniewski i siły na boisku wyrównane. Rzut karny dla mistrzów Polski, ale Marcin Wichary obronił rzut Karola Bieleckiego! Żadna z drużyn nie może zdobyć trafienia otwierającego wynik drugiej części.
    Skomentuj 0
    31 min. 11:10. Drugą odsłonę rozpoczęli podopieczni Talanta Dujszebajewa. I już w pierwszej akcji myli się Julen Aguinagalde. Zatrzymał go nie kto inny jak fenomenalny dziś Marcin Wichary. Dwie minuty kary zobaczył tymczasem Zeljko Musa, faulujący Kamila Syprzaka. Orlen Wisła Płock w przewadze jednego gracza.
    Skomentuj 0
    30 min. 11:10. Ogromna szansa dla gospodarzy na powiększenie prowadzenia. Jednak pudłuje w sytuacji sam na sam Michał Jurecki. Kapitalnie obronił Marcin Wichary. Płocczanie nieźle sobie radzą, utrzymują piłkę. Mamy sygnalizację gry pasywnej. Piłka dla Vive Tauronu Kielce. Myli się fatalnie Denis Buntić! i koniec pierwszej połowy.
    Skomentuj 0
    29 min. 11:10. Szybka kontra mistrzów Polski i kolejna kara! Dwie minuty zobaczył Michał Daszek, który zdaniem sędziów faulował Ivana Cupicia. Za protesty ukarany również Manolo Cadenas - po raz drugi w tym meczu. Gramy 6 na 3 w polu!
    Skomentuj 2
    28 min. 11:10. W odpowiedzi mamy bramki Michała Jureckiego i Kamila Syprzaka. Kołowy Orlen Wisły Płock doznał urazu, oby to nic poważnego. Emocje w pierwszej połowie będą najpewniej do samego końca. Dwie minuty kary otrzymuje ponownie Zbigniew Kwiatkowski, a gola rzuca Denis Buntić.
    Skomentuj 0
    27 min. 9:9. Vive Tauron Kielce stara się długo rozgrywać akcję, mają o jednego zawodnika mniej, pudłuje Michał Jurecki. A tymczasem płocczanie doprowadzają do remisu!!!
    Skomentuj 0
    25 min. 9:8. Rzut karny dla Orlen Wisły Płock i dwie minuty kary dla Piotra Chrapkowskiego. Na linii 7 metra Michał Daszek i pokonuje Marina Sego. Wielka szansa dla gości na doprowadzenie do remisu.
    Skomentuj 0
    23 min. 9:7. Akcje nabrały tempa z obu stron. Myli się jednak Denis Buntić z drugiej linii. Kolejna szansa dla Nafciarzy na gola kontaktowego, ale dwa razy cudowanie broni Marin Sego - były golkiper płocczan. Ze skrzydła pudłuje również Ivan Cupić, a tymczasem urazu doznał Angel Montoro.
    Skomentuj 0
    22 min. 9:7. Dan-Emil Racotea odpowiada niemal błyskawicznie, ale też Denis Buntić nie pozostał mu wiele dłużny. Czyżby worek z bramkami rozwiązał się na dobre?
    Skomentuj 0
    20 min. 8:6. Kolejna kontra Nafciarzy, ale gubią piłkę płocczanie. Jednak Vive Tauron Kielce nie potrafi znaleźć sposobu na obroną gości. Gdyby nie Marin Sego już byłby remis. Nareszcie mamy przełamanie mistrzów Polski, trafia Grzegorz Tkaczyk.
    Skomentuj 0
    18 min. 7:6. Vive Tauron Kielce przeżywa mały kryzys w ataku. Agresywna obrona gości daje rezultaty i jest szansa na gola kontaktowego. Akcja Nafciarzy trwa bardzo długo, ale traci piłkę Orlen Wisła Płock, po chwili odzyskują przyjezdni i Nemanja Zelenović skutecznie w kontrze.
    Skomentuj 0
    16 min. 7:5. Akcja przeniosła się pod pole karne Nafciarzy, Julen Aguinagalde trafia jednak w słupek, a pięknego gola rzuca Michał Daszek! Jak dotąd najładniejsze trafienie. Już tylko dwie bramki straty.
    Skomentuj 0
    14 min. 7:4. Vive Tauron Kielce lepiej zaczęło mecz niż w sobotę, choć nie wystrzega się błędów. Na boisku spore zamieszanie, kilka strat z obu stron. Goście długo rozgrywają piłkę, która trafiła w końcu d0o Kamila Syprzaka, jest rzut karny dla gości. Celnie Dan-Emil Racotea.
    Skomentuj 0
    12 min. 7:3. Błąd w ataku Orlen Wisły, odzyskują piłkę kielczanie, piękna wrzutka do Mateusza Jachlewskiego i jest gol! W odpowiedzi sprytnie Michał Daszek.
    Skomentuj 0
    10 min. 6:2. Słabo funkcjonuje dziś w zespole płockim gra z kołowym. Był to największy aut Orlen Wisły w sobotę. Przed chwilą dobrze interweniował Marin Sego i gospodarze przed kolejną szansą na powiększenie przewagi. Pierwsza próba zablokowana, sporo chaosu i mamy rzut karny. Na linii 7 metra ustawia się Karol Bielecki, który pokonuje Adama Morawskiego.
    Skomentuj 0
    9 min. 5:2. Dwie minuty kary otrzymuje Zbigniew Kwiatkowski. Wydaje się, że to słuszna decyzja sędziów. Szansa dla Vive Tauron Kielce. Trafia do bramki płockiej Krzysztof Lijewski. O czas poprosił trener Manolo Cadenas.
    Skomentuj 0
    8 min. 4:2. Pechowo interweniował Marcin Wichary, który puszcza drugiego gola w wykonaniu Karola Bieleckiego. Gospodarze odzyskują tez piłkę w ataku i Tobias Reichmann wyprowadza mistrzów Polski na dwa gole przewagi!
    Skomentuj 0
    7 min. 2:2. W odpowiedzi próbuje Orlen Wisła Płock i sprytnie Alexander Tioumentsev doprowadza do kolejnego remisu.
    Skomentuj 0
    5 min. 2:1. Tempo gry, podobnie jak wczoraj, nie jest póki co najwyższe. Akcje trwają bardzo długo, jest sporo walki. Jest drugie trafienie dla Vive Tauron Kielce - pięknie rzucił Krzysztof Lijewski.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:1. Dobrze zaczęli w defensywie gospodarze, ale znalazł sposób Angel Montoro i doprowadził do remisu. Hiszpan w sobotę prezentował się znakomicie. Orlen Wisła Płock także broni wysoko i agresywnie.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:0. Mecz rozpoczęli płocczanie, występujący dziś w białych strojach, kielczanie na żółto-niebiesko. Pierwsza akcja bardzo długa w wykonaniu Orlen Wisły, ale tracą piłkę goście. Wynik otwiera potężnym rzutem z 2 linii Karol Bielecki!
    Skomentuj 0
    Oba zespoły wyszły już na rozgrzewkę, za moment odbędzie się prezentacja, a potem zawodnicy rozpoczną walkę na całego. Ławka rezerwowych Nafciarzy w porównaniu z tą kielecką wygląda dość skromnie. Czy będzie to czynnik decydujący o wygranej?
    Skomentuj 1
    Oprócz hiszpańskiego bramkarza w drużynie Orlen Wisły Płock nie wystąpią również m.in. Tiago Rocha, Mariusz Jurkiewicz, Miljan Pusica oraz Ivan Nikcević. Trener gospodarzy Talant Dujszebajew będzie mógł już z kolei prawdopodobnie skorzystać z kołowego Zeljko Musy, ale z kadry wypadł kontuzjowany Tomasz Rosiński. Środkowy rozgrywający zaliczył w pierwszym pojedynku bardzo udany występ, ale okupił go urazem łydki.
    Skomentuj 0
    W pierwszym pojedynku świetne zawody rozgrywali obaj bramkarze - Sławomir Szmal oraz Rodrigo Corrales. Jednak Hiszpana nie zobaczymy dziś na parkiecie Hali Legionów, co jest konsekwencją czerwonej kartki, którą obejrzał tuż przed zakończeniem sobotniego meczu. Najskuteczniejszymi zawodnikami w sobotę byli natomiast Krzysztof Lijewski w ekipie Vive Tauronu Kielce (5 bramek) i fenomenalny Kamil Syprzak w drużynie Nafciarzy (7 bramek).
    Skomentuj 0
    Witamy wszystkim kibiców piłki ręcznej. Już za pół godziny rozpocznie się drugi mecz finałowy Superligi pomiędzy zespołami Vive Tauronu Kielce i Orlen Wisły Płock. W sobotę lepsi okazali się broniący tytułu gospodarze, choć w zgodnej opinii pojedynek nie stał na najwyższym poziomie. Rywalizacja finałowa toczy się do trzech wygranych. Za tydzień zmagania przeniosą się do płockiej Orlen Areny. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji LIVE z dzisiejszych zawodów!