Pierwszoligowiec bliżej awansu - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Aussie Sambor Tczew

W pierwszym barażu o PGNiG Superligę kobiet, wicemistrz I ligi UKS PCM Kościerzyna pokonał Aussie Sambora Tczew 21:15. Sześć bramek dla gospodyń rzuciła Paulina Wasak.

Michał Gałęzewski
Od kilku sezonów w barażach o PGNiG Superligę górą są szczypiornistki z wyższej klasy rozgrywkowej. Biorąc pod uwagę fakt, iż w ubiegłym sezonie Aussie Sambor był lepszy od UKS-u PCM, a tczewianki dodatkowo się wzmocniły mogło się wydawać, że i tym razem będzie podobnie.
Drużyna z Kościerzyny już w ostatnim meczu sezonu pokazała jednak, że obrona drużyny Dariusza Męczykowskiego jest jej mocnym punktem. Co prawda w meczu o awans Kaszubki przegrały w Gdańsku, jednak straciły zaledwie siedemnaście bramek. Tym razem defensywa tej drużyny wyglądała jeszcze lepiej.

Przez 60 minut UKS PCM stracił z gry zaledwie dziesięć bramek! Gospodynie niedzielnego spotkania od początku minimalnie prowadziły. Gdy pokonały dwa razy z rzędu Agnieszkę Kordunowską-Lupę, w 22. minucie było już 9:6 dla gospodyń. W ciągu ostatnich ośmiu minut tej części spotkania UKS PCM nie zdobył jednak żadnej bramki, a stracił dwie i wszystko było jeszcze możliwe.

Po zmianie stron ponownie królowała obrona. W ekipie gospodyń skuteczna była Paulina Wasak, która w ciągu 30 minut rzuciła pięć bramek. Jeszcze na trzy minuty przed końcem, po trafieniu Magdaleny Balsam na tablicy wyników widniał rezultat 17:15. W ciągu ostatnich dwóch minut UKS PCM zdobył aż cztery bramki. Wynik meczu ustaliła Dorota Jakubowska.

Zespół z Kościerzyny wygrał 21:15. rewanż odbędzie się już w środę w Tczewie. Podopieczne Bartłomieja Peplińskiego aby zachować ligowy byt, muszą zagrać na maksimum swoich możliwości i poprawić w szczególności grę w ofensywie.

UKS PCM Kościerzyna - Aussie Sambor Tczew 21:15 (9:8)

UKS PCM: D.Brzezińska, Liskowska - Wasak 6, Górna 4, Jakubowska 4, Żukowska 3, Wójcik 2, Sus 1, N.Brzezińska 1 oraz Ziemienowicz, Leśniak, Siekańska, Ziółkowska, Białek.
Kary: 8 min.
Karne: 3/5.

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa - Belter 7, Skonieczna 2, Bilenia 2, Balsam 1, Nowicka 1, Domnik 1, Tomczyk 1 oraz Pasternak, Strzałkowska, Krajewska.
Kary: 2 min.
Karne: 5/6.

Kary: UKS PCM - 8 min. (Jakubowska 2 min., N.Brzezińska 2 min., Białek 2 min., Sus 2 min.), Aussie Sambor - 2 min. (Nowicka 2 min.).
Sędziowie: Marciniak, Radziszewski (Wolsztyn).