Michał Pastuszko: Chcę powalczyć o miejsca 5-7

Michał Pastuszko oficjalnie przedstawiony został dziennikarzom jako nowy szkoleniowiec piłkarek ręcznych Piotrcovii. Uważa, że zespół jest w stanie powalczyć przynajmniej o środek tabeli.

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk
Michał Pastuszko przyznał, że już od jakiegoś czasu był w kontakcie z piotrkowskimi działaczami i to on stał za transferem dwóch zawodniczek, które wzmocnią skład Piotrcovii w przyszłym sezonie. Chodzi o Paulinę Marszałek oraz Edytę Szymańską. Nowy szkoleniowiec Piotrcovii jest zdania, że jego zespół jest w stanie walczyć o znacznie wyższe miejsca niż w sezonie 2014/2015.
- Piłka ręczna to bardzo prosta gra. Opiera się przede wszystkim na dobrej defensywie. Ja przeanalizowałem sobie to co Piotrcovia robiła w ubiegłym sezonie i wyszło mi, że była dopiero na dziesiątym miejscu jeśli chodzi o obronę. To na pewno trzeba będzie poprawić - powiedział Pastuszko.
Michał Pastuszko oficjalnie przedstawiony został jako nowy trener Piotrcovii Michał Pastuszko oficjalnie przedstawiony został jako nowy trener Piotrcovii
Działacze Piotrcovii oficjalnie poinformowali działaczy o ruchach kadrowych. Piotrcovię wzmocnią wspomniane już wcześniej Marszałek i Szymańska. Nie udało się natomiast porozumieć z Kingą Grzyb. - Kinga dała nam w piątek ostateczną odpowiedź, że wybrała inną ofertę - powiedział Witold Kopertowski, członek zarządu MKS Piotrcovia.

Z piotrkowskiego klubu odchodzą: Stefka Agova i Alina Nowak. Po przerwie macierzyńskiej wracają: Justyna Jurkowska i Anna Szafnicka, a Ukrainka Vladislava Belmas ma przejść pod koniec czerwca operację kontuzjowanego kolana (zerwane więzadła krzyżowe). - Liczę na to, że wróci na play-offy - dodał Michał Pastuszko.

Piotrcovia rozpocznie zajęcia przed nowym sezonem 14 lipca. Wtedy też poznamy dokładny harmonogram przygotowań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×