KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Bramkarka i skrzydłowa odchodzą z Pogoni Baltica

Sporo zmian kadrowych czeka Pogoń Baltica. Z uzyskanych przez nas informacji kadra pomniejszy się o bramkarkę i skrzydłową. Niewiadomą pozostaje z kolei sytuacja obrotowej i rozgrywającej.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

U świeżo upieczonych brązowych medalistek mistrzostw Polski dojdzie do kilku znaczących zmian. Jak poinformował portal SportoweFakty.pl prezes SPR Pogoni Baltica Szczecin Przemysław Mańkowski, większość przedłużyła swoje umowy. Nie obejdzie się jednak bez szumnych rozstań. - Sprawa kontraktów z zawodniczkami, którym kończyły się one po sezonie, została pozytywnie zakończona. Większość przedłużyła umowy z klubem na kolejny sezon - powiedział.

- Niestety, w przyszłym sezonie opuszczą nasz zespół Martyna Huczko oraz Sołomija Szywerska. W obu przypadkach osoby te są i będą ważne dla naszego klubu. Takie rozstania budzą wielkie emocje. Natomiast w przypadku pani Lucyny Wilamowskiej oraz Moniki Stachowskiej nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje. Planujemy zakończyć nasze rozmowy do końca maja - dodał nasz rozmówca.
Pierwsza z wymienionych przez prezesa zawodniczek barwy granatowo-bordowe broniła łącznie w 34 meczach (wzięto pod uwagę wszystkie rozgrywki). Do siatki rywalek trafiła 46-krotnie. Najlepsze pod tym względem były mecze w ramach 15. serii rozgrywek ligowych (6 goli z SPR-em Olkusz) oraz w pucharze Polski z AZS-em AWF-em Warszawa - 8 trafień. Ani jednego spotkania nie opuściła za to bardzo chwalona w Grodzie Gryfa Sołomija Sziwierska.

O możliwości odejścia z zespołu kolejnej ważnej postaci, czyli wspomnianej wcześniej Moniki Stachowskiej mówiło się już od pewnego czasu. Obrotowej wraz z końcem rozgrywek wygasa umowa. Pomiędzy obiema stronami trwają obecnie negocjacje. - Pani Monika jest dla nas ważną osobą. Potwierdzam, że z końcem sezonu kończy się jej dwuletni kontrakt. Ostateczne decyzje w sprawie gry w przyszłym sezonie w Pogoni Baltica zostaną podjęte w najbliższych dniach - zapowiedział prezes.

W przypadku niepowodzenia rozmów w zespole pozostałaby jedynie Patrycja Noga. W ostatnim czasie często młodą obrotową wykorzystywał Adrian Struzik. W zakończonym już sezonie Noga wystąpiła łącznie w 37 meczach i zapisała na swoim koncie 58 bramek. 21-latka jest niewątpliwie perspektywiczną zawodniczką. Co ciekawe, wszystkie młodsze piłkarki ręczne odegrały znaczącą rolę.

O transferach do klubu poinformujemy w osobnym materiale. Niemniej warto podkreślić, że szczecińscy działacze zamierzają zbudować drużynę, która ma liczyć łącznie 18 zawodniczek. Sezon 2014/2015 zespół kończył kadrą obejmującą 17 szczypiornistek (nie brano w ogóle pod uwagę rozgrywającej Lucyny Wilamowskiej).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×