KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Roszady kadrowe w Starcie Elbląg

Po czwartym spotkaniu zakończyła się rywalizacja pomiędzy Startem Elbląg, a Pogoń Baltica Szczecin. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły szczypiornistki Pogoni, które wywalczyły brązowe medale.

Hubert Gliński
Hubert Gliński
Była to także ostatnia konfrontacja, w której kibice oglądali piłkarki ręczne Startu w takim składzie. Wiadomo, że w klubie dojdzie do kilku znaczących transferów, zarówno tych zawodniczek, które odejdą, jak również tych, które latem trafią do zespołu.
Wiadomo już oficjalnie, że ze Startem żegnają się - Hanna Sądej, która podpisała kontrakt z Energą AZS Koszalin i Edyta Szymańska, która parafowała umowę z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego. Z potencjalnymi pracodawcami negocjacje prowadzą - Katarzyna Kołodziejska i Kinga Grzyb. Decyzję o zakończeniu sportowej kariery podjęły - Katarzyna Cekała oraz Agnieszka Wolska.

Współpracę z klubem zakończył także Antoni Parecki. Nazwisko nowego szkoleniowca Startu Elbląg ma być znane w przeciągu kilku najbliższych dni.

Koszulkę Startu w dalszym ciągu reprezentować będą - Joanna Waga, Magdalena Szopińska, czy też Aleksandra Jędrzejczyk.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • Bach E-g Zgłoś komentarz
  Z tym rozpadem to bym się wstrzymał - bo okienko będzie bardzo ciekawe :). A co do 3 wymienionych zawodniczek to z przekroju całego sezonu to Panią Kołodziejską trudno nazwać "siłą
  Czytaj całość
  Startu".
  • fankaEKS Zgłoś komentarz
   z5c czy się rozpada?...za Dziennikiem Elblaskim: "W czwartek Start po raz ostatnim wystąpił w takim składzie. Wiadomo, że drużyna zostanie mocno przebudowana. Z klubem rozstaje się, co
   Czytaj całość
   było wiadomo już wcześniej, trener Antoni Parecki. Jego następca zostanie Andrzej Niewrzawa (MTS Kwidzyn), trener reprezentacji Polski juniorek. Spośród zawodniczek ze Startem żegnają się: Hanna Sądej (AZS Energa Koszalin), Kinga Grzyb (Ruch Chorzów), Edyta Szymańska (Piotrcovia Piotrków Tryb.), Katarzyna Kołodziejska oraz Monika Aleksandrowicz (szukają klubu). Z kolei zarząd klubu nie przedłużył kontraktu z Lidią Żakowską. To jeszcze nie wszystko. Ewelina Kędzierska postanowiła zrobić sobie przerwę w trenowaniu piłki ręcznej, a z zamiarem zakończenia kariery noszą się również Katarzyna Cekała i Agnieszka Wolska. — Spośród dotychczasowych zawodniczek podpisaliśmy kontrakty na kolejny sezon z Aleksandrą Mielczewską, Joanną Wagą, Aleksandrą Jędrzejczyk, Ewą Sielicką, Magdaleną Szopińską i Sylwią Lisewską — wylicza prezes Jankowski. Start pozyskał już nowe zawodniczki. Do drużyny dołączą: Sylwia Matuszczyk (AZS Energa Koszalin), Ewa Andrzejewska (Vistal Gdynia), a także bramkarka Sołomija Szywerska (Pogoń Baltica Szczecin). — Jesteśmy w trakcie pozyskiwania kolejnych zawodniczek, ale póki nie podpiszemy kontraktów, to dla dobra obu stron nie podajemy ich nazwisk — dodaje prezes Jankowski."
   • z5c Zgłoś komentarz
    czyli jednym słowem się rozpada, bo Grzyb, Kołodziejska i Sądej to połowa siły Startu ...
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×