Niemieckie media o meczu Vive - THW Kiel: Wybitni Bielecki i Lijewski, Szmal wszystko wyjaśnił, tylko dyplom dla Kiel

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczu o 3. miejsce w Lidze Mistrzów 2014/15 mistrz Polski, [tag=2665]Vive Tauron Kielce[/tag], pokonał [tag=7698]THW Kiel[/tag]. Jak to spotkanie skomentowały niemieckie media?

W tym artykule dowiesz się o:

Berliner Zeitung

Berliner Zeitung: THW Kiel dopiero czwarte w Lidze Mistrzów

"Wszystko na nic: zespół THW Kiel zakończył zmagania w Lidze Mistrzów na czwartym miejscu. Mistrzowie Niemiec rozczarowali w Kolonii i polegli w starciu o trzecią pozycję z Vive Kielce 26:28 (12:12), w związku z czym wrócą do domu z niczym.

Kilończykom przeszedł koło nosa prestiż, a dodatkowo zgarnęli tylko 50 000 euro bonusu" - poinformował niemiecki dziennik Berliner Zeitung.

Ósmy zawodnik Vive

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Sky
Sky

Sky: Tylko dyplom dla THW Kiel

"Mistrzowie Niemiec, po tym jak nie uzyskali awansu do finału Ligi Mistrzów, przegrali także mecz o trzecie miejsce Final Four w Kolonii. Zespół trenera Alfreda Gislasona został pokonany w małym finale przez Vive Kielce i otrzyma oprócz premii 100 000 euro dodatkowo tylko 50 000 euro. [ad=rectangle] Najlepszym strzelcem THW w Arenie Kolonia był Marko Vujin, który zdobył pięć bramek. Do 50. minuty mecz był wyrównany (22:22), ale w najważniejszym momencie kielczanie z Tobiasem Reichmannem objęli prowadzenie 26:22 (56. minuta). Karol Bielecki, który niegdyś występował w lidze niemieckiej, wywalczył dla mistrzów Polski dziewięć goli" - zakomunikował Sky.

sport1.de
sport1.de

sport1.de: Kiel przegrało mecz o trzecie miejsce w Final Four

"THW Kielc przegrało w Kolonii również mały finał. Mecz z ekipą z Kielc był zacięty niemal do końca. Złość w niemieckim zespole jest duża.

- Czwarte miejsce nie może być naszym celem - powiedział na łamach sport1 zdenerwowany Rune Dahmke. - Nie tak to wszystko sobie wyobrażaliśmy. Teraz boli, że się nie udało - dodał Steffen Weinhold".

THW Kiel
THW Kiel

THW Kiel: Porażka w meczu o brąz

"Drużyna THW Kiel nie zdobyła brązowego medalu podczas "VELUX EHF Final4". Przez dłuższy czas mecz z Vive Kielce był bardzo napięty, ale w niedzielne popołudnie lepsi okazali się mistrzowie Polski 28:26 (12:12).

Do przerwy był remis 12:12, a THW dobrze rozpoczęło drugą odsłonę od dwóch trafień Weinholda (14:12). Dwaj wybitni strzelcy Bielecki i Lijewski wyprowadzili Vive na prowadzenie 18:16 (39. minuta). Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich minutach, zaś wszystko wyjaśniły interwencje Sławomira Szmala" - obwieścił portal THW Kiel.