KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Karuzela transferowa I ligi mężczyzn gr. A

Pierwszoligowe kluby kompletują kadry na nadchodzący sezon na zapleczu PGNiG Superligi. Zobacz ruchy transferowe wśród drużyn, które zagrają w grupie A I ligi mężczyzn.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Michał Bednarek wraca do Gdańska

Kadra spadkowicza z PGNiG Superligi - Wybrzeża Gdańsk wzbogaciła się o sześciu zawodników. Trzech z nich przyszło z zewnątrz. Michał Bednarek i Paweł Ćwikliński w przeszłości reprezentowali AZS AWFiS Gdańsk i ponownie będą występowali w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Po raz pierwszy w Trójmieście będzie grał Patryk Skrzypczak, który został wypożyczony z Nielby Wągrowiec. O miejsce w składzie będą walczyli też Sergiusz Dworaczek Oskar Niedziółka, którzy w ubiegłym sezonie grali w drugoligowych rezerwach Wybrzeża oraz gdańszczanin Michał Orzechowski, który ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego, a w rozgrywkach juniorskich reprezentował właśnie Wybrzeże. Z gdańskiego klubu odeszło aż siedmiu zawodników. Spośród nich najwięcej w ubiegłym sezonie grali Marcin Lijewski, Andrzej Rakowski i Tymoteusz Piątek.


Mniejsze zmiany są w Polskim Cukrze Pomezanii. Największym osłabieniem malborskiego klubu jest odejście Michała Potocznego, który grał na zasadach użyczenia z MMTS-u Kwidzyn. Karierę sportową skończył Przemysław Kądziela, a Marek Baraniak będzie grał w beniaminku II ligi - Stali Gorzów. Ze względu na obniżenie budżetu, niewykluczone jest odejście któregoś z dotychczasowych zawodników. Największym wzmocnieniem wydaje się być pozyskanie Leszka Michałowa, który występował w superligowym Zagłębiu Lubin. Ponadto barwy klubu z Malborka będą reprezentować młodzi kwidzynianie Marcin Kochański i Kamil Nawrocki.

W porównaniu do ubiegłego sezonu, skład Mebli Wójcik Elbląg wydaje się mocniejszy. Do zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego dołączyło trzech nowych zawodników. Nowym liderem zespołu ma być Michał Tórz, który dobrze sobie radził w Nielbie Wągrowiec. Ponadto do Meblarzy dołączył Paweł Adamczak z MKS-u Kalisz i młody Kamil Netz z MKS-u Henri Lloyd Brodnica. Odeszli szczypiorniści, którzy nie byli wiodącymi postaciami w drużynie prowadzonej przez Dariusza Molskiego. Niewykluczone, że na zasadach amatorskich w Meblach Wójcik będzie grał dodatkowo bramkarz Sebastian Ram, który skończył SMS i wrócił w rodzinne strony, bądź Jacek Krawczyk.
Wybrzeże Gdańsk

Przyjdą:
Michał Bednarek (Chrobry Głogów)
Paweł Ćwikliński (KS Azoty Puławy)
Sergiusz Dworaczek (Wybrzeże II Gdańsk)
Oskar Niedziółka (Wybrzeże II Gdańsk)
Michał Orzechowski (SMS ZPRP Gdańsk)
Patryk Skrzypczak (Nielba Wągrowiec - wypożyczenie)

Odejdą:
Kacper Adamski (Orlen Wisła II Płock)
Krzysztof Jasowicz (Vetrex Sokół Kościerzyna)
Marcin Lijewski
Krzyszof Mogielnicki
Tymoteusz Piątek (Górnik Zabrze - powrót z wypożyczenia)
Andrzej Rakowski
Ireneusz Żak

Polski Cukier Pomezania Malbork 

Przyjdą:
Marcin Kochański (MTS Kwidzyn) - użyczenie
Kamil Nawrocki (MTS Kwidzyn) - użyczenie
Leszek Michałów (Zagłębie Lubin)

Odejdą:
Marek Baraniak (KS Stal Gorzów)
Przemysław Kądziela (koniec kariery)
Michał Potoczny (powrót z użyczenia do MMTS-u Kwidzyn)

Meble Wójcik Elbląg 

Przyjdą:
Paweł Adamczak (MKS Kalisz)
Kamil Netz (MKS Henri Lloyd Brodnica)
Michał Tórz (Nielba Wągrowiec)
? Sebastian Ram (SMS ZPRP Gdańsk)

Odejdą:
Mateusz Kostrzewa (Mueller MKS Grudziądz)
? Mateusz Bąkowski (Czuwaj Przemyśl)
Michał Gryz
? Jacek Krawczyk

Kto awansuje do PGNiG Superligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)