Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Start wrócił do treningów

Elbląski Start zaczął przygotowania do sezonu 2015/2016 pod wodzą trenera Andrzeja Niewrzawy. Drużyna została mocno przebudowana, z poprzedniego sezonu pozostało tylko sześć zawodniczek.
Anna Dembińska
Anna Dembińska

EKS Start zakończył sezon 2014/2015 na wysokim czwartym miejscu. Mimo to zarząd postanowił gruntownie przebudować zespół i zatrudnić nowego szkoleniowca. Z zawodniczek, które w poprzednim sezonie reprezentowały Elbląg pozostała Aleksandra Jędrzejczyk, Joanna Waga, Aleksandra Dankowska (Mielczewska), Magdalena Szopińska, Ewa Sielicka oraz Sylwia Lisewska. Do zespołu dołączyły trzy piłkarki dobrze znane z parkietów superligi: Sylwia Matuszczyk, Paulina Muchocka, Sołomija Sziwierska, Magdalena Balsam oraz Ewa Andrzejewska.


Start zasiliły dwie zawodniczki z SMSu Aleksandra Kwiecińska oraz Patrycja Świerżewska i pięć z elbląskiego Truso: Daria Gierej, Paulina Romanowicz, Maria Michalska, Dominika Hawryszko, Karolina Tchórzewska. Z drużyną miała również trenować bramkarka Alicja Klarkowska, jednak kontuzja wyeliminowała ją z gry na kilka miesięcy.

W minionym tygodniu elblążanki trenowały na obiektach własnych, a w 20 lipca jadą do Wałcza na ośmiodniowy obóz. Od 7 do 9 sierpnia zagrają w turnieju towarzyskim organizowanym przez Łączpol Gdańsk, w którym oprócz gospodarza zagrają: DHK Banik Most (mistrz Czech), Egle Sviesa Wolno (mistrz Litwy), HC Gomel (wicemistrz Białorusi), Vistal Gdynia, Energa Koszalin, UKS PCM Kościerzyna. W dniach 21-23 sierpnia Start będzie gospodarzem turnieju, w którym zagra reprezentacja Chin, Łączpol Gdańsk, Energa Koszalin, Vistal Gdynia oraz MKS Lublin.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • Kamil Sarnowski Zgłoś komentarz
  dołączyły "trzy" piłkarki .. a wypisano pięć :D
  • Ewa Rylska Zgłoś komentarz
   "A ten Mistrz to w czym? Tak z ciekawości pytam?" eb zdziwisz się bardzo po meczach z Gdańskiem Adrian pomódl się za zdrowie Semeniuk bo bez niej piach gracie Jerzy Kat Ciepliński wraca w
   Czytaj całość
   wielkim stylu, a menago Niewrzawa to będzie jeszcze większa porażka niż Parecki ------------------------------------------------------------------------- Łączpol Gdańsk Mistrz Polski 2016. To będzie wspaniała historia: 1 rok - reaktywacja i awans do 1 ligi 2 rok - awans do ekstraklasy 3 rok - Mistrzostwo Polski 2016 Tylko Łączpol!!!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×