Sparingowo: Derbowe starcie dla Chrobrego, pierwsza porażka Zagłębia

Chrobry Głogów pokonał Zagłębie Lubin 29:27 (13:14) we wtorkowym sparingowym meczu rozegranym w SP nr 14 w Lubinie. Dla Miedziowych była to pierwsza porażka w przygotowaniach do sezonu.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Lubińska drużyna rozegrała we wtorek już trzeci sparing w trakcie przygotowań do rozgrywek PGNiG Superligi, natomiast dla szczypiornistów z Głogowa był to premierowy występ pod wodzą duetu trenerskiego Piotr Zembrzuski - Bartosz Jurecki. Starcie było wyrównane, lecz pomimo tego nie brakowało w nim zwrotów akcji.
W pierwszej połowie stroną przeważającą byli szczypiorniści Zagłębia. Drużyna trenera Pawła Nocha na kilka minut przed przerwą prowadziła już 14:10, lecz seria błędów i skuteczne akcje rywali sprawiły, że do szatni Miedziowi zeszli z zaledwie jednobramkową zaliczką (14:13).

Wraz ze startem drugiej części sparingu, głogowski zespół przejął inicjatywę, najpierw doprowadzając do remisu, a następnie wychodząc na prowadzenie 21:18 w 45. minucie. Gospodarze wrócili jednak do gry, w ciągu ośmiu kolejnych minut niwelując przewagę rywali i budując dwubramkową zaliczkę (25:23).

Ostatnie słowa miały należeć jednak do gości, którzy ponownie przejęli inicjatywę i rozstrzygnęli losy rywalizacji na swą korzyść, wygrywając 29:27. - Niezależnie od tego, że był to sparing, to powinniśmy utrzymać tę przewagę do końca meczu - powiedział po spotkaniu skrzydłowy Zagłębia, Wojciech Gumiński.

Najwięcej bramek w barwach Miedziowych zdobyli Faruk Halilbegović, Dawid Przysiek i Mikołaj Szymyślik, którzy zdobyli po 5 bramek. Tyle samo trafień na swym koncie zapisali najlepsi strzelcy Chrobrego, Rafał Biegaj i Marek Świtała.

Zagłębie kolejne sparingi rozegra już w nadchodzący weekend. Rywalem lubinian będzie Śląsk Wrocław. Chrobry z kolei od piątku będzie uczestniczył w turnieju Szczypiorno Cup w Kaliszu.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 27:29 (14:13)

Zagłębie: Małecki, Szamryło, Wiącek - Halilbegović 5, Przysiek 5, Szymyślik 5, Macharaszwili 4, Krieger 3, Gumiński 2, Czuwara 1, Kużdeba 1, Wolski 1, Gudz, Pietruszko.

Chrobry: Stachera, Kapela, Piskorski - Biegaj 5, Świtała 5, Rosiński 4, Babicz 3, Jurecki 3, Gujski 2, Kubała 2, Miszka 2, Kandora 1, Pawłowski 1, Płócienniczak 1, Bąk, Sadowski, Tylutki.