Pogoń objęła fotel lidera - podsumowanie drugiego dnia Baltica Summer Cup

W sobotę minął drugi dzień zmagań w szczecińskim turnieju Baltica Summer Cup. W klasyfikacji strzelczyń przoduje Żana Marić, a pozycję lidera objęła ekipa gospodyń.

Małgorzata Boluk
Drugiego dnia turnieju Baltica Summer Cup zostały rozegrane trzy mecze. O godzinie jedenastej Metraco Zagłębie Lubin zmierzyło się z drugim składem gospodyń. Zespół przyjezdnych szybko pokazał, że chce rozpocząć zawody od zwycięstwa.
W meczu nie brakowało jednak zwrotów akcji. SPR Pogoń Baltica Szczecin ambitnie zniwelowała straty i niebawem wyszła na skromne prowadzenie. Końcówka należała jednak do Miedziowych, które zainkasowały pierwsze punkty w turnieju. Na uwagę zasługiwała gra nowej zawodniczki lubińskiego klubu. Żana Marić trafiała do siatki rywalek dwunastokrotnie, a po drugiej stronie w ataku ciężar na swoje barki brały Karolina Kochaniak i Hanna Yashchuk.W spotkaniu numer dwa drugi skład gospodyń turnieju podjął Nykøbing Falster. W ciągu kwadransa drużyna trenera Adriana Struzika wypracowała sobie zaliczkę o wysokości czterech bramek. Z czasem przewaga ekipy z Grodu Gryfa zaczęła topnieć i szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Dunek.
W barwach Nykøbing Falster gra gwiazda duńskiej reprezentacji, Kristina Kristiansen W barwach Nykøbing Falster gra gwiazda duńskiej reprezentacji, Kristina Kristiansen
W ostatnim pojedynku drugiego dnia pierwsza drużyna szczecinianek podjęła Metraco Zagłębie Lubin. W pierwszej połowie SPR Pogoń Baltica prowadziła u siebie różnicą nawet dziewięciu bramek. Z minuty na minutę przewaga miejscowych wciąż rosła, a na jedenaście minut przed końcem sięgnęła dwunastu oczek. Dzięki tak pokaźnej zaliczce, nic złego gospodyniom turnieju przydarzyć się już nie mogło. Duży wpływ na końcowy wynik miały bardzo dobra dyspozycja Adrianny Płaczek w bramce oraz strzelecki koncert w wykonaniu Pauliny Masnej. Tabela po drugim dniu Baltica Summer Cup: