Baltica Summer Cup: Doświadczenie Dunek wzięło górę nad gospodyniami

W kolejnym spotkaniu towarzyskiego turnieju Baltica Summer Cup, duński Nykøbing Falster pokonał drugi zespół Pogoni Baltica Szczecin 27:17. Wygraną przyjezdne przypieczętowały w drugiej połowie.

Łukasz Wojtczak
Drugi "garnitur" zespołu ze Szczecina postawił utytułowanym rywalkom trudne warunki. W 6. minucie po golu najskuteczniejszej w szeregach gospodyń Patrycji Nogi, miejscowe prowadziły 3:1, a w 16. minucie, gdy celnym rzutem popisała się Karolina Kochaniak, było 8:4. Od tego momentu Dunki poprawiły grę w defensywie, co wystarczyło, żeby zaledwie 5 minut później doprowadzić do wyrównania (8:8). Najwięcej problemów zawodniczkom Pogoni sprawiała aktywna Line Werngreen. Mimo że dwa następne gole padły łupem szczecinianek i wydawało się, że gospodynie mogą jeszcze pokusić się o dobry wynik przed przerwą, ostatecznie to ekipa Nykøbing Falster schodziła do szatni z zaliczką dwóch trafień (12:10).
Dunki okazały się lepsze od drugiego zespołu Pogoni Baltica Szczecin Dunki okazały się lepsze od drugiego zespołu Pogoni Baltica Szczecin
Po zmianie stron gospodynie starały się gonić wynik, ale przewaga Dunek wciąż oscylowała wokół 3-5 bramek. W ostatnim kwadransie Pogoń pozwalała rywalkom na zbyt wiele w ofensywie, z kolei same Polki w pewnym momencie zupełnie "zacięły się" w ataku. W trakcie dziesięciu końcowych minut zdołały zaledwie dwa razy pokonać bramkarkę gości. W efekcie Pogoń musiała pogodzić się z drugą porażką na turnieju Baltica Summer Cup (17:27). Również w sobotę ekipa ze Szczecina uległa Metraco Zagłębiu Lubin. Tymczasem dla Dunek to pierwsza wygrana, gdyż w piątek Nykøbing uległo pierwszemu zespołowi z Grodu Gryfa.

SPR Pogoń Baltica Szczecin II - Nykøbing Falster 17:27 (10:12)