Turniej w Altlandsbergu: Pogoń Baltica słabsza od Niemek

HSG Blomberg Lippe okazał się być lepszą drużyną od zawodniczek Pogoni Baltica Szczecin. Granatowo-bordowe turniej w Altlandsbergu zaczęły od niewielkiej przegranej.

Krzysztof Kempski
W sobotę 15 sierpnia w niemieckim Altlandsbergu Pogoń Baltica Szczecin rozpoczęła dalsze przygotowania do sezonu ligowego. Turniej im. Erwina Benke rozgrywany jest w ciągu dwóch dni. Szczecinianki trafiły do grupy B z HSG Blomberg-Lippe oraz SC Markranstadt.
Granatowo-bordowe rozpoczęły w składzie: Adrianna Płaczek, Małgorzata Stasiak, Patrycja Królikowska, Joanna Gadzina, Kamila Szczecina, Monika Głowińska, Monika Koprowska. Wynik meczu otworzyła Gadzina. Niemki dość szybko wyrównały stan rywalizacji.

Przez pierwsze fragmenty pierwszej połowy żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi. Szczecinianki dobrze funkcjonowały w defensywie raz po raz odpowiadając rywalkom celnym rzutem. Pierwsza część widowiska skończyła się wynikiem 9:8 dla HSG.

Decydujący dla losów meczu okazał się być sam początek drugiej połowy. Przypomnijmy, że grano systemem 2x20 minut. Już po 2. minutach Niemki prowadziły 11:8. Pogoń Baltica rzuciła się do odrabiania strat. Jednak przewaga nie ulegała zmniejszeniu.

Czasem dla zespołu sytuację próbował ratować Adrian Struzik. Jednak i to na niewiele się zdało. Polki zaczęły popełniać błędy, które przeciwnik wykorzystywał. Kiedy to  na 4. minuty przed końcem prowadził 17:13, stało się jasne, że wygra zawody.

O godzinie 17.10 szczecinianki zagrają jeszcze z SC Markranstädt. Będzie to ostatnie spotkanie w pierwszym dniu niemieckiej imprezy.

HSG Blomberg-Lippe - Pogoń Baltica Szczecin 18:15 (9:8)