UKS PCM Kościerzyna liderem I Memoriału imienia Krzysztofa Kazimierskiego

W Piotrkowie Trybunalskim rozgrywany jest I Memoriał imienia Krzysztofa Kazimierskiego - legendarnego trenera, który w 1987 roku wprowadził ówczesny GKS Piotrcovia do I ligi.

Michał Ostafijczuk
Dwudniowy turniej w piotrkowskiej Hali Relax rozpoczął mecz Piotrcovii z Koroną Handball Kielce.
Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu piotrkowskiej drużyny, która w 10. minucie prowadziła już 7:2. Piotrcovia grała dobrze w obronie, wyprowadzała szybkie akcje i do przerwy wygrywała 17:10. Druga część gry była słabsza w wykonaniu gospodyń, a w końcówce to kielczanki przejęły inicjatywę. Wypracowana wcześniej przewaga pozwoliła Piotrcovii wygrać 33:26. Najskuteczniejsze w zespole gospodyń były: Agata Wypych i Katarzyna Piecaba, które rzuciły po pięć bramek. Aż dziewięć trafień na swoim koncie zanotowała Marta Rosińska.

Drugie spotkanie było jednostronnym widowiskiem. UKS PCM Kościerzyna rozbił SPR Olkusz aż 30:13 (14:3) będąc przez cały mecz wyraźnie lepszym zespołem.