Bundesliga: Kolejna porażka Bieglera w HSV Hamburg! Kiel i Flensburg wykonały zadanie

Prowadzone przez Michaela Bieglera HSV Hamburg przegrało na inaugurację DKB Handball Bundesligi z beniaminkiem rozgrywek, SC DHfK Lipsk. To kolejna porażka zespołu dowodzonego przez trenera Polaków!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Z pewnością nie tak wyobrażał sobie początek przygody z HSV Hamburg selekcjoner polskiej kadry. W trzecim oficjalnym meczu, podopieczni Michaela Bieglera zanotowali drugą porażkę, po raz kolejny przegrywając z niżej notowanym rywalem. W niedzielę wyczyn drugoligowego HSG Nordhorn-Lingen (pokonał HSV w 1. rundzie Pucharu Niemiec) powtórzył beniaminek Bundesligi, SC DHfK Lipsk.
Niedzielny mecz w Lipsku od początku nie układał się po myśli ekipy Bieglera. HSV już w 3. minucie przegrywało 0:3 i choć sześć minut później bramka Pascala Hensa dała mu prowadzenie 4:3, to wkrótce gospodarze zawodów ponownie odskoczyli na dystans kilku trafień, przed przerwą wypracowując sobie cztery gole zaliczki (15:11).

W drugiej połowie hamburczycy bezskutecznie gonili wynik. SC DHfK umiejętnie kontrolował wynik, w 46. minucie wygrywając już 22:16. HSV do końca walczyło o odwrócenie losów, w ostatnich minutach było jednak w stanie zmniejszyć jedynie rozmiary porażki do czterech bramek (27:31).

Sporo czasu na parkiecie w Lipsku spędził Piotr Grabarczyk. Polski defensor w oficjalnym debiucie w Bundeslidze nie zdobył bramki, lecz w protokole meczowym zapisał się z powodu upomnienia oraz dwóch dwuminutowych kar. Nieco lepiej poradził sobie inny reprezentant Polski, Andrzej Rojewski. Rozgrywający SC Magdeburga w spotkaniu z Bergischer HC był co prawda jedynie zmiennikiem Jure Natka, ale i tak wywalczył rzut karny oraz zdobył jedną bramkę dla swojego zespołu.

Gladiatorzy spokojnie pokonali Lwy 28:25 i dołączyli tym samym do THW Kiel i SG Flensburga-Handewitt, które również triumfowały w niedzielnym meczach. Broniące tytułu mistrzowskiego Zebry wygrały na wyjeździe z Gummersbach 30:26. Spotkanie rozegrane zostało wyjątkowo w Dortmundzie, a na trybunach zasiadło 11 tysięcy widzów. Flensburg z kolei nie dał szans HBW Balingen-Weilstetten, we własnych progach triumfując 32:22. Drużyna Ljubomira Vranjesa została liderem tabeli po 1. kolejce.

1. kolejka DKB Handball Bundesligi:

VfL Gummersbach - THW Kiel 26:30 (12:15)
Najwięcej bramek: dla Gummersbach - Julius Kuhn 6, Raul Santos 4; dla Kiel - Rune Dahmke, Domagoj Duvnjak - po 6, Niclas Ekberg 5, Patrick Wiencek 4.

SG Flensburg-Handewitt - HBW Balingen-Weilstetten 32:22 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Flensburg - Anders Eggert 7, Holger Glandorf 6, Lasse Svan Hansen 5, Thomas Mogensen, Jim Gottfridsson - po 4; dla Balingen - Fabian Bohm 7.

SC Magdeburg - Bergischer HC 28:25 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 10, Jure Natek 6, Michael Damgaard 4, Andrzej Rojewski 1; dla Bergischer - Alexander Hermann 8, Arnor Thor Gunnarsson 6, Fabian Gutbrod 5.

SC DHfK Lipsk - HSV Hamburg 31:27 (15:11)  Najwięcej bramek: dla Lipska - Aivis Jurdzs 7, Phillip Poter , Christoph Steinert - po 5, Lucas Krzikalla 4; dla HSV - Hans Lindberg 7, Adrian Pfahl, Casper Mortensen - po 5, Piotr Grabarczyk.