Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Szerszy skład Sokoła Browar Kościerzyna

W poprzednich latach Sokół Browar Kościerzyna w poprzednich sezonach miewał problemy ze zbyt krótką ławką. Skład w zbliżającym się sezonie wzmocni trzech młodych zawodników.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Sokół Browar Kościerzyna od lat stawia na stabilizację. Jak dotąd jedynym nowym zawodnikiem w pierwszym zespole był Krzysztof Jasowicz, który zastąpił na kole Kamila Ringwelskiego. W drużynie tej nie będzie też grał Ireneusz Żak, który był wcześniej wypożyczony z Wybrzeża Gdańsk, a swoją karierę wznowił Seweryn Żynda.


Do kościerskiej drużyny dołączy jeszcze trzech zawodników. Podczas IV Memoriału Leona Walleranda z bardzo dobrej strony pokazał się Szymon Kmieć. Urodzony 10 czerwca 1993 roku zawodnik wcześniej występował w Grunwaldzie Ruda Śląska. Był testowany przez Górnika Zabrze, ale ostatecznie zdecydował się przenieść na Pomorze.

W składzie Sokołu Browar zagrają też dwaj utalentowani wychowankowie tego klubu. Tymoteusz Zimmermann urodził się 21 stycznia 1998 roku. W ubiegłym sezonie rzucił 231 bramek w 20 meczach Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych i był najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek. Szansę na grę w pierwszym zespole ma też otrzymać urodzony 5 maja 1998 roku Mikołaj Miszczak, który w swoich rozgrywkach rzucił 194 bramki.

Z włączenia nowych zawodników jest zadowolony trener klubu z Kaszub. - Po IV Memoriale Leona Walleranda podjęliśmy decyzję, że cała trójka zostanie z nami. Powiększyliśmy skład osobowy. Chciałbym, by zbliżający się sezon wypadł lepiej, ale liga wszystko zweryfikuje. Według mnie 5-6 miejsce jest w naszym zasięgu - powiedział Andrzej Gryczka.

Przed Sokołem Browar kolejne sparingi. - Zaczęliśmy treningi na początku sierpnia i gdański turniej był pierwszą okazją do zmierzenia się z innymi zespołami. Zagramy jeszcze na turnieju w Malborku i wystąpimy w kilku sparingach przed rozpoczęciem ligi - dodał szkoleniowiec.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×