RK Gorenje Velenje i Michał Szyba najlepsi w Doboju, Polak w siódemce turnieju

RK Gorenje Velenje z Michałem Szybą w składzie wygrało 47. edycję turnieju w Doboju. Osy triumfowały we wszystkich czterech meczach, a Polak zdobył w sumie 12 bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wicemistrzowie Słowenii w fazie grupowej turnieju zmierzyli się z reprezentacją Arabii Saudyjskiej oraz RK Boracem m:tel Banja Luka i uczestnikiem nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów, RK Vojvodiną Nowy Sad. W finale zmagań Osy rywalizowały z kolei z Tatranem Preszów.
Michał Szyba wystąpił w każdym ze spotkań Gorenje. Polak w starciach z Boracem i Vojvodiną zapisał na swoim koncie po cztery gole, trzy razy trafił do siatki w meczu z Tatranem, a w rywalizacji z Arabią zapisał na swym koncie jednego gola.

12 bramek zdobytych w czterech meczach zawodów wystarczyło, by 27-latek znalazł się w najlepszej siódemce turnieju. Wyróżnieni zostali również jego koledzy z drużyny - Mario Sostarić, Benjamin Burić i Stas Skube wybrani zostali do siódemki zmagań, a ostatni z nich otrzymał również tytuł MVP turnieju.

Turniej w Doboju był dla RK Gorenje Velenje głównym sprawdzianem przed zaplanowanym na 29 sierpnia meczem o Superpuchar Słowenii. Rywalem Os będzie Celje Pivovarna Lasko.

Wyniki RK Gorenje Velenje na turnieju w Doboju:

Faza grupowa:
Arabia Saudyjska - RK Gorenje Velenje 20:31 (8:19)
RK Gorenje Velenje - RK Borac m:tel Banja Luka 26:24 (12:16)
RK Gorenje Velenje - RK Vojvodina Nowy Sad 28:24 (16:11)

Finał:
RK Gorenje Velenje - Tatran Preszów 28:24 (15:9)

Superpuchar Katalonii: Barcelona gromi, sześć bramek Syprzaka

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×