Paris Saint-Germain HB z Superpucharem Francji, kolejny koncert Mikkela Hansena

Paris Saint-Germain HB zdobyło Superpuchar Francji. Szczypiorniści paryskiego klubu pokonali w sobotnim finale Trophee des Champions Saint Raphael Var HB 29:27. Na parkiecie szalał Mikkel Hansen, autor 11 bramek dla PSG.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

27-letni Duńczyk występem w sobotnim meczu potwierdził, że na starcie sezonu 2015/16 znajduje się w kapitalnej dyspozycji. W trzech ostatnich pojedynkach (towarzyski mecz z Vive Tauronem Kielce oraz oba spotkania Trophee des Champions) Hansen zdobył aż 35 bramek, fenomenalną skutecznością imponując zwłaszcza przy egzekucji rzutów karnych, których wykorzystał aż 17 na 18 prób (94 proc. skuteczności!).

W sobotę Hansen po raz kolejny był główną gwiazdą widowiska i liderem Paris Saint-Germain HB. To właśnie jego trafienia z końcówki zawodów przypieczętowały triumf ekipy ze stolicy Francji. Najpierw w 52. minucie Duńczyk wysunął PSG na prowadzenie 28:23, a kiedy w ostatnich minutach rywale doprowadzili do stanu 28:27, 27-latek nie pomylił się z linii siedmiu metrów i zagwarantował swojej drużynie wygraną.

Superpuchar kraju jest dla zespołu Zvonimira Serdarusicia pierwszym trofeum w nowym sezonie. W nadchodzącym tygodniu paryżanie rozpoczną zmagania w rozgrywkach ligowych. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna Pawła Podsiadły, USAM Nimes Gard. Mecz rozegrany zostanie w czwartek, ligowa rywalizacja ruszy dzień wcześniej.

3. miejsce w turnieju Trophee des Champions zajął wicemistrz Francji Montpellier Agglomeration HB, który pokonał HBC Nantes 34:30 (15:12).