Elverum Handball ostatnim uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów

Elverum Handball wygrało turniej kwalifikacyjny w Banja Luce i awansowało do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Norwegii okazali się lepsi od Alply HC Hard z Austrii.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Skandynawski zespół w decydującym meczu pokonał Alplę HC Hard różnicą trzech bramek (28:25). Elverum od pierwszych minut było stroną przeważającą i już przed przerwą miało kilka trafień przewagi nad rywalami. Liderami norweskiej ekipy byli Steffen Stegavik oraz Andre Lindboe, którzy do spółki zdobyli 19 z 28 goli zespołu.

Norweska drużyna zagra tym samym w grupie D rozgrywek Ligi Mistrzów. Jej rywalami będą Metalurg Skopje, Skjern Handbold, HC Motor Zaporoże, Kadetten Schaffhausen oraz HCM Minaur Baia Mare.

Pozostali uczestnicy turnieju kwalifikacyjnego występy na arenie międzynarodowej będą kontynuować w Pucharze EHF. Druga i trzecia ekipa - Alpla oraz OCI Limburg Lions z Holandi zagrają w 3. rundzie rozgrywek, a czwarty zespół, RK Borac m:tel Banja Luka rozpocznie rywalizację rundę wcześniej.

Rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów wystartują już 16 września.