KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W niedzielę kolejna edycja Sportowych Pokoleń Gdańszczan

W niedzielę, 13 września w godzinach 10-15 na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się druga edycja imprezy Sportowe Pokolenia Gdańszczan, którą organizują Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka i Miasto Gdańsk.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Impreza ta w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska. Targ Węglowy odwiedziło wówczas 5 tysięcy osób. Pojawi się na niej wielu mistrzów światowego, polskiego i światowego sportu, między innymi Adam Korol - złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, a obecnie Minister Sportu i Turystyki, a także Sebastian Mila - kapitan Lechii, Bartosz Gawryszewski - kapitan Lotosu Trefla, Iwona Guzowska i Leszek Blanik.

- Z naszymi wypróbowanymi partnerami, na czele z miastem Gdańsk, po raz drugi zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie i ponownie zorganizować Sportowe Pokolenia Gdańszczan. Specjalnie nie trzeba było nas do tego namawiać, bo najlepszą motywacją była pozytywna ocena i przychylne przyjęcie w zeszłym roku tej imprezy przez sportowe środowisko, urząd miasta oraz osoby, które pojawiły się na Targu Węglowym. Niedzielna impreza przebiegać będzie generalnie według sprawdzonego poprzedniego scenariusza. Założenie jest takie, że podczas tego przyjaznego festynu będzie można spotkać byłych i aktualnych znakomitych sportowców, a jednocześnie zapoznać się z ofertą gdańskich klubów, które przeprowadzą na specjalnie przygotowanych boiskach i arenach pokazowe treningi, zaprezentują swój sprzęt oraz zawodników - powiedział dyrektor Akademii Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka Hubert Czwarno.

Poza prezentacją gdańskich klubów sportowych, w niedzielę gdańszczan czeka debata "Lata świetności gdańskiego sportu", której początek zaplanowany jest na godzinę 12:30. Do tego będą miały miejsce wystawa fotograficzna, zajęcia sportowe, konkursy, pokazy cheerleaders, aerobiku sportowego, fitness, jogi i zumby. O godzinie 11 zaplanowano losowanie grup piłkarskich mistrzostw Gdańska młodych piłkarzy, a pół godziny później należne nagrody za poprzedni sezon odbiorą rugbiści Lechii. O godzinie 12:15 będzie miało miejsce przeciąganie liny przez gwiazdy sportu.

- Nie tylko na potrzeby tej imprezy ponownie przygotowaliśmy specjalny informator, w którym można znaleźć kompleksową informację o prowadzonych przez gdańskie kluby naborach do swoich sekcji. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Podobnie jak w niedzielę na Targu Węglowym podczas Sportowych Pokoleń Gdańszczan - zapewnił kierownik Referatu Imprez Sportowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku Marcin Sylwańczyk.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×