Zagraniczne media: Trzech kandydatów do objęcia funkcji trenera MKB-MVM Veszprém

Według zagranicznych mediów, jest trzech kandydatów do objęcia funkcji trenera mistrza Węgier i srebrnego medalisty Ligi Mistrzów, MKB-MVM Veszprém.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

W poniedziałek klub z Veszprém poinformował o rozwiązaniu kontraktu (miał obowiązywać do 2017 roku) z hiszpańskim szkoleniowcem Antonio Carlosem Ortegą, zaś jego miejsce tymczasowo zajął jego asystent, Javier Sabaté.

- Podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję, patrząc na przyszłość i rozwój zespołu. Już w poprzednim sezonie, pomimo zwycięstw, nie byliśmy w pełni zadowoleni z gry drużyny pod wodzą Ortegi. Mieliśmy nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie, ale tak się nie stało. Musieliśmy wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata w Katarze, lecz przegraliśmy w finale, a czarę goryczy przelał sobotni mecz Ligi Mistrzów. Polski przeciwnik bezlitośnie wykorzystał nasze błędy w ostatniej minucie, zaś ekipa, która jest wicemistrzem nie może sobie na to pozwolić, tym bardziej, że została wzmocniona przed sezonem - wyjaśnił prezes MKB-MVM, Fonyó Károly.

Wśród potencjalnych szkoleniowców, którzy mogliby objąć swoją opieką MKB-MVM Veszprém wymienia się głównie Lino Cervara (obecnie prowadzi Metalurg Skopje), Slavko Goluzę oraz Zdravko Zovkota. Wszyscy trzej niegdyś byli selekcjonerami reprezentacji Chorwacji.

Źródło: mno.hu / origo.hu

Który trener Twoim zdaniem byłby najlepszym następcą Antonio Carlosa Ortegi w MKB-MVM Veszprém?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×