MKS Selgros Lublin pewnie ograł KPR Jelenia Góra

W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, wywalczył komplet punktów w konfrontacji z KPR-em Jelenia Góra.

Tomasz Rosiński

Lubelski zespół przystąpił do sobotniego spotkania po trzech kolejnych zwycięstwach (z Vistalem Gdynia, Olimpią-Beskid Nowy Sącz i Ruchem Chorzów) i między innymi bez skrzydłowej Jessici Quintino (problemy z barkiem). Natomiast ekipa z Jeleniej Góry przegrała do tej pory wszystkie swoje pojedynki Superlidze i zdecydowanym faworytem tego starcia był MKS.

Gospodynie nie zamierzały z niczym zwlekać i od początku potyczki chciały przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, dość szybko obejmując wysokie prowadzenie 8:3 (10 min.). Od tego momentu podopieczne Sabiny Włodek spokojnie rozgrywały swoje akcje, zaś w ofensywie brylowała Iwona Niedźwiedź, dzięki której drużyna z Koziego Grodu w 20. minucie wygrywała 12:5.

Miejscowa ekipa nie była w stanie zachować koncentracji przez całą pierwszą połowę, co w pewnym momencie wykorzystał KPR, zmniejszając straty do czterech bramek (14:10 w 26. minucie). Jednak końcowy fragment inauguracyjnej odsłony należał do mistrzyń Polski, które przed przerwą wypracowały sobie ośmiobramkową przewagę (19:11). Ponadto w 30. minucie czerwoną kartkę za rzut w twarz Niedźwiedź z rzutu wolnego otrzymała Justyna Fijałkowska.

Po zmianie stron na boisku wciąż dzieliły i rządziły szczypiornistki z Lubelszczyzny, a w ich szeregach wyróżniały się Karolina Bijan oraz Kamila Skrzyniarz (25:16 w 40 minucie). Mimo niekorzystnego rezultatu, zawodniczki prowadzone przez Alicję Łukasik nie zamierzały się poddawać i ambitnie walczyły w każdej akcji (28:23).

Na dziesięć minut przed końcem rywalizacji sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć Marta Gęga, którą starała się wspierać Edyta Charzyńska, a MKS Selgros Lublin odskoczył przeciwniczkom na jedenaście trafień (35:24). Już do finiszu meczu nic się nie zmieniło na placu gry, zaś mistrz kraju triumfował 40:27.

MKS Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra 40:27 (19:11)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Rola 2, Charzyńska 5, Niedźwiedź 12, Gęga 4, Bijan 9, Skrzyniarz 7, Kozimur 1, Szarawaga.
Karne: 6/8.
Kary: 2 min.

KPR Jelenia Góra: Pękalska, Hoffman, Demiańczuk - Nowicka 1, Bielecka, Grobelska 4, Mączka 2, Tomczyk 1, Uzar 5, Jasińska 3, Oreszczuk 3, Fijałkowska 2, Bilenia 2, Michalak 4.
Karne: 3/3.
Kary: 10 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 2 min. (Kozimur - 2 min.); KPR Jelenia Góra - 10 min. (Grobelska - 2 min., Fijałkowska - 2 min., Michalak - 2 min., Mączka - 2 min., Tomczyk - 2 min.).

Czerwona kartka: Justyna Fijałkowska w 30 min. (za rzut piłką w twarz z rzutu wolnego).

Na miano najlepszej zawodniczki (MVP) meczu MKS Selgros Lublin - KPR Jelenia Góra zasłużyła...