Drużyny z Malborka i z Kościerzyny wciąż niepokonane. Remisowy mecz na szczycie grupy A

W meczu na szczycie grupy A I ligi, Polski Cukier Pomezania Malbork mimo, że na siedem minut przed końcem prowadziła różnicą trzech bramek, zremisowała z Sokołem Browar Kościerzyna 25:25. Bramki na wagę punktu rzucił Maciej Reichel.

Michał Gałęzewski

Po dwóch kolejkach I ligi zespoły z Malborka i z Kościerzyny miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. Szczególnie imponujące były ich wygrane w drugiej serii spotkań, kiedy Sokół Browar pokonał Wybrzeże Gdańsk, a Polski Cukier Pomezania zwyciężyła w Kaliszu. Teraz dwa pomorskie zespoły zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku.

Od początku mecz przebiegał falami. Najpierw dwie bramki rzucił Grzegorz Perwenis, by kolejne cztery skuteczne rzuty z rzędu oddali goście. Następnie ponownie na prowadzenie wyszła Polski Cukier Pomezania. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zaznaczyć swojej przewagi i I połowa zakończyła się remisem 13:13.

Od początku drugiej połowy podopieczni Andrzeja Gryczki nadawali ton rywalizacji. Skuteczny, również z karnych był Adam Lisiewicz, a gdy w 41. minucie dwudziestą bramkę dla drużyny z Kaszub rzucił Łukasz Szala, na tablicy wyników widniał rezultat 16:20! Gospodarze z Malborka byli w tarapatach.

W newralgicznym momencie sędzia podyktował gospodarzom aż cztery karne w ciągu sześciu minut. Do tego Polski Cukier Pomezania grała dobrze w ataku i na siedem minut przed końcem, gospodarze prowadzili 25:22. Trzy bramki z rzędu rzucił jednak Maciej Reichel i wyrównał wynik spotkania w 59. minucie. Do końca oba zespoły miały swoje szanse, ale ich nie wykorzystały i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Browar Kościerzyna 25:25 (13:13)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Sibiga, Kochański - Cieślak 5, Boneczko 5, Michałów 4, Perwenis 4, Nowaliński 2, Gryz 2, Cielątkowski 2, Dukszto 1 oraz Hanis, Nawrocki.