Węgry: Kolejny cały mecz Wyszomirskiego i wygrana MOL-Pick

MOL-Pick Szeged nie zwalnia tempa w rozgrywkach ligi węgierskiej (NB I). Zespół Piotra Wyszomirskiego pokonał we wtorek Orosházi FKSE-Linamar 27:19 i odniósł dziewiątą wygraną w sezonie. Polak rozegrał całe spotkanie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wicemistrzowie Węgier przystąpili do wtorkowej potyczki 10. kolejki NB I bez trzech podstawowych zawodników. Wolne od trenera Juana Carlosa Pastora otrzymali Jonas Källman, Szabolcs Zubai i Ferenc Ilyes, a mecz w pierwszym składzie rozpoczął m.in. młody rozgrywający Balint Fekete.

Losy rywalizacji rozstrzygnięte zostały dopiero w końcowych 20 minutach spotkania. Do tego momentu MOL-Pick nie potrafiło odskoczyć rywalom, choć kilka interwencji w bramce zanotował Piotr Wyszomirski. Po pierwszej połowie ekipa z Segedynu wygrywała tylko 12:11.

O zwycięstwie drużyny trenera Pastora zadecydowała seria sześciu trafień pod rząd między 40. a 45. minutą rywalizacji. W końcówce MOL-Pick powiększyło jeszcze prowadzenie do ośmiu bramek i ostatecznie zwyciężyło 27:19.

Wyszomirski rozegrał we wtorek całe spotkania, a jego występ z ławki oglądał Jose Manuel Sierra. Najwięcej goli dla wicemistrzów Węgier zanotowali Niko Mindegia, Thiagus Petrus i wspomniany już Feketer, którzy zaliczyli po cztery trafienia.

Zespół z Segedynu przewodzi ligowym rozgrywkom z trzypunktową przewagą nad drugą w stawce ekipą Csurgói KK. W weekend MOL-Pick czeka wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Löwen.