Komplet punktów dla poznanianek (relacja)

W 12. kolejce I ligi kobiet KS AZS AWF II Warszawa podejmował na hali w Zielonce zespół KS AZS AWF Poznań znajdujący się przed tym spotkaniem na ostatnim miejscu w tabeli I ligi. Obie drużyny dzieliła różnica jedynie dwóch punktów. W zespole gospodyń borykającym się ostatnio z dużymi problemami kadrowymi zadebiutowało kilka młodych zawodniczek wypożyczonych z MUKS-u Zielonka - zespołu juniorskiego.

Wojciech Rytel Tyburczy

Mecz rozpoczął się od dwubramkowego prowadzenia warszawianek po trafieniach Ewy Ciszewskiej i Karoliny Piekarz. Przewaga nie trwała jednak zbyt długo. W 9. minucie bramkę dla gości zdobyła Anita Kujawa, a zaraz po niej dwa rzuty karne na bramki zamieniła Lidia Żakowska i na tablicy pojawił się wynik 2:3. W 21. minucie po bramce Karoliny Dziewy poznanianki wysunęły się na pierwsze trzy punktowe prowadzenie w meczu 3:6. W tym momencie zespół ze stolicy zaczął grać skuteczniej w obronie i konsekwentniej wykorzystywać swoje szanse w ataku. Ostatecznie bramka Karoliny Dziewy z 30. minuty ustaliła wynik pierwszej części spotkania na 6:7 dla KS AZS AWF Poznań.

Drugą połowę dobrze rozpoczęła druga drużyna warszawskiego AZS-u. Po bramce Natalii Grabowskiej na tablicy wyświetlił się wynik 7:7. Niemal do 45. minuty spotkania na boisku toczyła się bardzo zażarta i wyrównana walka. W 40. minucie za trzecią dwu minutową karę czerwoną kartkę ujrzała Ewa Ciszewska jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek stołecznego zespołu. W 49. minucie meczu ładną bramkę zdobyła Lidia Żakowska - najskuteczniejsza zawodniczka na boisku. Końcówka spotkania bezapelacyjnie należała do poznanianek, które regularnie powiększały swoją przewagę, aby w efekcie wygrać mecz wynikiem 14:18. Na pochwałę zasługują debiutujące w I lidze zawodniczki KS AZS AWF II Warszawa, które mimo młodego wieku dobrze odnalazły się na boisku zdobywając dla swojej drużyny cenne bramki. W zespole KS AZS AWF Poznań zdecydowanie wyróżniała się najskuteczniejsza Lidia Żakowska, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 8 bramek. Mimo niezbyt porywającego tempa spotkania warto było przyjść na halę i zobaczyć poczynania pierwszoligowych zawodniczek, które dawały z siebie wszystko, aby opuścić strefę spadkową.

KS AZS AWF II Warszawa - KS AZS AWF Poznań 14:18 (6:7)

KS AZS AWF II Warszawa: N. Grabowska 3, A. Korniluk, A. Malinowska 1, K. Frydrych, M. Zamęcka, D. Wasilewska 4, E. Ciszewska 3, I. Niezbecka, K. Piekarz 3;

KS AZS AWF Poznań: M. Gała, A. Kujawa 2, K. Siudmak, L. Żakowska 8, K. Dziewa 3, M. Kacprzak, I. Białek, A. Czajkowska, E. Wozińska, K. Peda 2, A. Kwiecień 2, A. Chomont 1;