Słupsko-tczewskie derby na remis. 10 bramek Agnieszki Łazańskiej

W sobotnie popołudnie naprzeciw siebie stanęły dwa pomorskie zespoły grające w I lidze kobiet. Grająca w tym sezonie w szczupłym składzie Słupia Słupsk zremisowała z Samborem Tczew 25:25.

Michał Gałęzewski

Jeszcze w ubiegłym sezonie obie drużyny nie rywalizowały w tych samych ligach, gdyż Sambor grał w PGNiG Superlidze, a Słupia w I lidze. Po spadku z tczewskiej drużyny odeszły niemal wszystkie podstawowe zawodniczki. Ze słupskiej ekipy cztery szczypiornistki przeniosły się natomiast do Energi AZS Koszalin.

Obie drużyny mają w składzie wiele młodych zawodniczek. Od początku meczu dobrze wyglądała gra Słupi. Bardzo dobrze karne wykonywała Agnieszka Łazańska, a po rzucie Aleksandry Lisieckiej, w 18. minucie było już 9:5 dla zespołu ze Słupska. Sambor, w którym dobrze w ataku grały Joanna Gelińska i Patrycja Orzłowska starał się zmniejszyć stratę, ale ostatecznie Słupia I połowę wygrała 13:10.

Po zmianie stron w końcu zaatakował spadkowicz z PGNiG Superligi. Od 34. do 42. minuty tczewianki rzuciły sześć bramek z rzędu i po celnym trafieniu Dagmary Radzikowskiej, wyszły na prowadzenie. Od tego momentu to Słupia musiała odrabiać straty.

Gospodynie bardzo szybko zdołały to uczynić i ponownie wyjść na prowadzenie. Jeszcze na siedem minut przed końcem Słupia prowadziła 24:22. Trzy kolejne bramki trafiły jednak Samborzanki i gdy skutecznie karnego wykorzystała Magda Krajewska, było 24:25! Bramkę na wagę remisu - również z karnego - rzuciła Łazańska.

Słupia Słupsk - Sambor Tczew 25:25 (13:10)

Słupia: Łoś - Łazańska 10, Cieśla 5, Lisiecka 3, Ilska 3, Borowska 2, Firkowska 1, Porębska 1 oraz Bogacka, Wiśniewska, Kowalczuk.