Beniaminek z Oławy pnie się w górę. Viret pokonany

Mający wysokie ambicje LKPR Moto-Jelcz Oława odniósł piąte zwycięstwo w lidze. Tym razem podopieczni Krzysztofa Mistaka wygrali z Viretem CMC Zawiercie 35:27, już w pierwszej połowie wychodząc na wysokie prowadzenie.

Michał Gałęzewski

Co prawda jeszcze w ubiegłym sezonie obie drużyny dzieliła różnica klas, jednak po awansie LKPR Moto-Jelcz pokazuje, że można od razu walczyć o wyższe cele. Viret CMC wygrał jak dotąd tylko jeden mecz. Już w 10. minucie gospodarze prowadzili różnicą czterech trafień.

Po bramce Kamila Herudzińskiego było więc 7:3. Gospodarze, którzy tym razem mecz zagrali we wsi Gać kontrolowali mecz i już w 17. minucie prowadzili 14:6! Dopiero pod koniec pierwszej połowy Viret CMC zaczął odrabiać straty. Od 25. do 30. minuty cztery bramki rzucił Mateusz Bugaj i I połowa zakończyła się wynikiem 17:12.

Po zmianie stron zrobiło się groźnie. Do Bugaja dołączyli inni zawodnicy z Zawiercia i po bramce Damiana Kaprala, na 13. minut przed końcem spotkania było już 25:23. Wydawało się, że wszystko jest jeszcze możliwe. W samej końcówce wyszło jednak doświadczenie zawodników z Oławy.

Ciężar zdobywania bramek wzięli na swoje barki Grzegorz Garbacz i Jarosław Cepielik. Oławianie ponownie odskoczyli rywalom. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 35:27 i LKPR Moto-Jelcz po siedmiu kolejkach znajduje się na ligowym podium. Viret CMC walczy natomiast o utrzymanie w lidze.

LKPR Moto-Jelcz Oława - Viret CMC Zawiercie 35:27 (17:12)

LKPR Moto-Jelcz: Schodowski, Pawlak, Młoczyński - Herudziński 7, Garbacz 7, Pokora 7, Górniak 5, Cepielik 3, Sawicki 2, Kijek 2, Markiewicz 1, Klinger 1 oraz Paluch, Makowiejew, Rutkowski.