Zgoda lepsza od warszawskiego AZS-u (relacja)

W 1/8 finału pucharu Polski kobiet zawodniczki AZS-u AWF Warszawa we własnej hali podejmowały zespół Zgody Ruda Śląska. Wyżej notowane rywalki nie dały szans stołecznemu zespołowi i łatwo awansowały do ćwierćfinału.

Wojciech Rytel Tyburczy

Oba zespoły spotykały się w tym sezonie już dwukrotnie w rozgrywkach ekstraklasy. Za każdym razem zwycięsko z potyczki wychodziły zawodniczki z Rudy Śląskiej. W stołecznym zespole z powodu chorób i kontuzji zabrakło kilku ważnych nazwisk, co zmusiło trenera Daniela Lewandowskiego do uzupełnienia składu zawodniczkami występującymi na co dzień w drugiej drużynie.

Od początku spotkania widać było przewagę gości. W 5. minucie po trafieniu Anny Pawlik gospodynie przegrywały 1:3. Pomiędzy 7, a 15. minutą meczu zawodniczki Zgody zdobyły 10 bramek, podczas gdy warszawianki były w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 16. minucie spotkania rzut karny na bramkę zamieniła najskuteczniejsza na boisku Sylwia Marczuk i na tablicy ujrzeliśmy wynik 4:13 dla Zgody Ruda Śląska. W końcówce pierwszej części gry gospodynie nadal nie zachwycały skutecznością. Duża liczba błędów i niecelnych podań w znacznej mierze przyczyniła się do przegrania pierwszej połowy 10:19.

W drugiej połowie znowu częściej do bramki rywala trafiały zawodniczki Zgody Ruda Śląska. Nawet indywidualne krycie jednej z rozgrywających gości nie przyniosło pożądanego efektu stołecznym szczypiornistkom. Nadal niemal bezkarnie na bramkę Magdaleny Lorek rzucały zawodniczki z Rudy Śląskiej. Po trafieniu Katarzyny Gleń z 41. minuty Zgoda Ruda Śląska prowadziła już trzynastoma bramkami 12:25. Zawodniczki warszawskiego AZS-u nie mogąc przedrzeć się przez twardą obronę rywalek próbowały rzutów ze skrzydła, które niestety w większości bez większych problemów broniły podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:36. Na wyróżnienie w zespole gości zasługują dobrze grająca Katarzyna Gleń zdobywczyni sześciu bramek, oraz w zespole gospodyń najskuteczniejsza na boisku Sylwia Marczuk i kierująca grą Ewelina Ancypa.

AZS AWF Warszawa- Zgoda Ruda Śląska 22:36 (10:19)

AZS AWF Warszawa: M. Lorek, K. Nieścioruk 1, B. Wilczyńska, E. Ancypa 3, K. Wańczyk 1, S. Marczuk 10, O. Pawłowska, D. Wasilewska 3, M. Godlewska, I. Niezbecka, P. Walkiewicz 4, K. Piekarz;

Zgoda Ruda Śląska: K. Gleń 6, A. Pawlik 5, B. Jasińska 3, A. Świszcz, E. Stangret 1, J. Waga 5, J. Mrozek, M. Krzymińska 8, M. Kucińska 3, D. Krzymińska, J. Weselak 2, J. Olek 3, W. Mieńko;