Piotrcovia Piotrków Trybunalski bez szans w Lublinie, mistrzynie Polski z siódmą wygraną

W spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, nie dał szans Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Tomasz Rosiński

Lublinianki z powracającą po kontuzji Agnieszką Kocelą przystąpiły do wtorkowego spotkania z chęcią rehabilitacji za kompromitujący występ w Lidze Mistrzyń przeciwko IK Sävehof (21:34), natomiast piotrkowskie zawodniczki, które do tej pory wygrały 4 mecze i 4 potyczki przegrały, miały chrapkę na sprawienie problemów mistrzyniom Polski.

Od początku ciężar gry na swoje barki w miejscowej ekipie starała się brać rozgrywająca Iwona Niedźwiedź, którą wspierała w ofensywie Joanna Szarawaga (6:3 w 10. minucie). Wydawało się, że podopieczne Sabiny Włodek kontrolują boiskowe wydarzenia, gdyż po pierwszym kwadransie prowadziły 7:4, jednakże w 20. minucie Piotrcovia zbliżyła się do swojego rywala na jedną bramkę (8:7).

Taki obrót spraw jakby podrażnił MKS, który ruszył do frontalnych ataków, zaś dobrze na prawym skrzydle zaczęła sobie radzić Jessica Quintino. Ostatecznie gospodynie triumfowały w pierwszej odsłonie 13:10.

Na drugą połowę szczypiornistki z Lublina wyszły bardzo zmobilizowane i rozpoczęły ją z wysokiego "C" (20:14 w 36 minucie). Praktycznie nie do zatrzymania była Alesia Migdaliowa, dzięki której ekipa z Koziego Grodu w 45. minucie rywalizacji wypracowała sobie siedem trafień przewagi (25:18).

MKS Selgros Lublin spokojnie rozgrywał swoje akcje, a Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie miała argumentów do skutecznej walki i w końcowym rozrachunku poległa 23:36.

MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (13:10)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Quintino 5, Niedźwiedź 2, Kocela 1, Rola 1, Repelewska 3, Kozimur 1, Charzyńska 1, Szarawaga 7, Bijan 5, Migdaliowa 10.
Karne: 1/1.
Kary: 4 min.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Marszałek, Rol 2, Sobińska, Kucharska 3, Matyja 1, Szymańska 5, Kopertowska 4, Ivanović 1, Wawrzynowska, Wypych 4, Szafnicka 3, Olek, Piecaba, Jałoszewska.
Karne: 4/5.
Kary: 0 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 4 min. (Rola - 2 min., Migdaliowa - 2 min.); Piotrcovia Piotrków Trybunalski - 0 min.

Która zawodniczka Twoim zdaniem była najlepsza (MVP) w meczu MKS Selgros Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski?